Merida, Meksika

Kuzey Amerika

Merida

Meksika’nın en arkadaş canlısı ve güvenli şehirlerinden biri Yucatán eyaletinin başkenti olması nedeniyle Merida, büyük ihtimalle bölgedeki seyahatinize başlama noktanız olacak.

Cancun’a 3 saatlik araba mesafesinde bulunan Quintana Roo Bölgesi'ne giriş noktası olarak da kullanılıyor. Merida, çoğunluğu Maya kökenli yaklaşık 1 milyon nüfusu ile diğer büyük Meksika şehirlerinden ayrılıyor. Şehir birçok müzeye sahip. Örneğin: Şehir Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Modern Sanat Galerileri.

Buraya turistleri çeken, şehrin zengin sömürge dönemi tarihi ve yerlilerin arkadaş canlısı mizaçları. Plaza Grande’ye (Zocalo) doğru yol alın. Burada yerlilerin arkadaş canlısı sohbetlerinden kaçamayacağınızı göreceksiniz. Aynı zamanda Zocalo’da iken en önemli turistik binaları görme fırsatınız da olacak.

Bu yapılara örnek verecek olursak katedral, müzeye dönüştürülmüş sömürge dönemi evleri ve Modern Sanat Müzesi. Merida bolca kullanılmış kireçtaşı nedeniyle "Beyaz Şehir" olarak da anılıyor. Böyle şehirlerde yapılacak en iyi şey, etrafı keşfetmek ve onun bir parçası olmak.

Bunu yaptığınız sürece sayısız meydanı dolaşacak, Paseo de Montejo gibi ağaçlıklı yollardan geçecek ve dar caddeler boyunca renkli evler göreceksiniz. Merida, en arkadaş canlısı şehir olmasının yanında, Meksika’nın en güvenli şehri.


Anahtar Bilgiler
  • Merida, Meksika’nın Yucatán Eyaleti'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 970.377.
  • Rakımı 11 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı MID (Rejon, Merida).
  • Para birimi Meksika Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...