Menorca, İspanya

Avrupa

Menorca

En Ilımlı Balear Adası

Menorca (Bazen Minorca diye okunur), Mayorka'dan sonra en büyük ikinci Balear Adası. Formentera İbiza için neyse, Menorca da Mayorka için odur. Yalnızca biraz daha küçük, daha ılımlı versiyonu.

Mayorka, genelde Kuzey Avrupa'nın turistlerini cezbeden gürültülü bir yer olsa da, Menorca bir bütün olarak daha sessiz bir halde. Tabii ki biz bu durumu oldukça seviyoruz. Buradaki deniz kenarı manzarası genelde taşlı. Bu özelliği beyaz kumlu bir plaj tarafından engelleniyor.

Avrupa'da bulunan en ihtişamlı yerlerden biri. 1990'lı yılların ortasından itibaren, UNESCO'da Biyosfer Rezervi olarak listelenmesiyle beraber, diğer adalara göre farklılaşmaya ve güzelleşmeye başlamış. Bu adanın etrafında arabayla, scooterla ya da bisikletle dolanın ve turkuaz sularla beraber sessiz plajların huzuruna varın.

Mahon (Mao, Menorca'nın başkenti) ya da Ciutadella de Menorca gibi kasabalara gidin, plajlarını daha düzenli ve daha kalabalık bulacaksınız. Mahon gibi bir yere gittiğiniz zaman, muhtemelen şirin limanı keşfedip bir şeyler atıştırmaya, Gürcü Çağı mimarisini ve bir ya da iki müzeyi incelemeye gideceksiniz. Daha içeride, inceleyebileceğiniz Naveta d'es Tudons (Milattan Önce 1000'li yıllara uzanan) gibi tarih öncesi kalıntılar veya La Mola gibi kaleler var.

Daha zorlayıcı gezintiler arayanlar, epeyce düz olan bu adanın üzerinde bazı güzel manzaralar için Monte Toro'nun tepesine çıkabilir. Büyüleyici sahil manzarası boyunca dolaşmak, bir ceza değil. Yürüyüşünüzün sonunda boş bir sahil bulmaktan daha iyi ne olabilir?


Anahtar Bilgiler
  • Menorca İspanya'da yer alıyor.
  • Rakımı 73 metre.
  • Ulaşım için en iyi havalimanı MAH (Mahon, Menorca).
  • Konuşulan ana dil Katalan / İspanyolca ve İngilizce seviyesi orta düzeyde.
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...