Memphis, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Memphis

Efsaneler şehri Memphis, ABD'nin güneyinde bulunan Tennessee Eyaleti'ndeki en büyük şehir. Nüfusu 650.000'ini aşan şehir, Mississippi Nehri'nin kıyısında kuruludur (Mississippi Nehri, ülkenin batı sınırı).

Memphis, burayı dolaşmak için kullanan insanlar tarafından, Elvis Presley'nin önceki evi, caz efsaneleri ve İnsan Hakları Hareketi gibi olaylar ile tanımlanır. Elvis Presley'in 70'lerde buradayken oturduğu yer olan Elvis Graceland, Beale Sokağı (Blues müzik türünün hayat bulduğu yer) ve Sun Stüdyosu (Bir müzik kayır stüdyosu) şehrin en gözde cazibe merkezlerini oluşturuyor ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Tamamen farklı bir atmosfere sahip olan Ulusal İnsan Hakları Müzesi de ziyaret etmeye değer yerlerden. Eğer bütün bu aktivitelerin hiçbiri ilgini çekmediyse, gidebileceğin başka yerler de var. Örneğin, Mississippi Nehri'nin etrafında dolaşabilir ve etraftaki birkaç milli parkta vakit geçirebilirsiniz.

Şehrin akışına kendinizi bırakarak, ucuz ve mükemmel yiyecekleri bulabileceğiniz restoranları keşfedebilirsiniz. Memphis barbeküsünü mutlaka denemelisiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Tennessee Eyaleti'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 655.155.
  • Rakımı 79 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı MEM (Memphis Uluslararası Havaalanı, Memphis).
  • Para birimi Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...