Marsilya, Fransa

Avrupa

Marsilya

Eski 'mafya şehri' Şimdilerde Avrupa Başkenti...

Marsilya, uzun üzerinde bulunan kötü izlemini atmaya çalışmakta. Marsilya'nın uyuşturucu konusundaki sorunları; 'mafya şehri', 'Fransa'nın cinayet başkenti' gibi isimlerle anılmasına sebep olmuştu. Elbette bu şehrin bazı sorunları var. Bunun nedeni ise çoğunlukla Kuzey Afrika'dan göç eden kişiler tarafından oluşmakta. Ama gelin sizlere şunu soralım; New York şehrinde her köşe başı temiz ve güvenli midir? Şehirde bulunan birkaç kusuru göz önüne alarak diğer şeyleri yok saymak ne kadar doğrudur?

Marsilya, 2013 Avrupa Başkenti olması ile birlikte sanata daha çok ilgi göstermeye başlanmış ve Vineux Port'a (Eski liman) odaklanılmıştır. Bu kapsamda amaçları şehre turist çekmek ve işe yarayacağını da düşünüyoruz. Vienux Limanı çevresinde yürüdüğünüz zaman, tam olarak şehrin manzarasını kavramış olacaksınız.

Bu kentin ana limanında, muhteşem tekne kombinasyonları, yatların karşısında bulunan kafeler ve kaleleri bulacaksınız. Arka planda ise, Notre Dame De La üzerinde, Grand Kalesi'nin görüntüsünü görebilirsiniz. Buradan yola çıkarak, yüksek zemin üzerinde kurulan şehrin en eski bölgesi olan Le Panier'i keşfedebilirsiniz. Bunları yapabilmeniz için bir plana ihtiyacınız olmayacak. Burada bulunan dükkanları ve küçük sokakları takip ederek şehri keşfedebilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Marsilya şehri Fransa'da bulunan bir şehirdir. Fransa'nın Provence Alpes Côte D'azur bölgesinde yer almaktadır.
  • Marsilya'nın nüfusu 1.587.000'dir.
  • Rakımı 5m dir.
  • Havayolu ile ulaşım sağlamak için kullanabileceğiniz havaalanı ise MRS (Marseille Provence Airport, Marseille)'dir.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...