Manaus, Brezilya

Güney Amerika

Manaus

Amazon’un Kalbi

Manaus, Amazon'un tüm nüfusunun % 50'sine (2 milyon nüfus) ev sahipliği yapan, Brezilya'nın kuzeyinde ve Amazon'un ortasında yer alan bir şehir. Solimoen ve Negro Nehirleri'nin bir araya geldiği yerde bulunan Manaus, okyanusa açılacak gemiler için önemli bir liman noktası. Manaus'un Amazon'u keşfetmek için bir üs olması, turistlerin buraya gelmesindeki asıl neden. Çoğu seyahat acentesi, düzenlediği turları buradan işletir ve burası Rio Negro Havzası ya da Rio Amazonları'nın güneyi için uygun bir başlangıç noktasıdır.

Rio Negro Havzası orman turu, Rio Amazonları'nın güneyi ise nehir keşfi için daha iyi. Şehrin gözde mekanları, kendini gözardı etme eğiliminde (bu mekanlar kendilerini ''Amazon'a açılan kapı'' olarak pazarlarlar). Bu şehir aslında biraz vakit geçirmek için oldukça hoş. 19. yüzyıl sonlarında yapılan Teatro Amazons gibi opera binasının yanı sıra, iyi müzeler ve küçük ama gerçekten oldukça güzel olan hayvanat bahçesi buradaki turistik yerlerden.

İş yemek konusuna gelince çevrede birçok iyi restaurant var ama yerel gıdaları tatmayı ve pazarları da dolaşmayı unutmayın. En ünlü pazar Mercado Municipal.


Anahtar Bilgiler
  • Manaus Brezilya'nın Amazonas Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 1.982.179.
  • Rakımı 45 metre.
  • Uçuş için en iyi havaalanı MAO (Eduardo Gomes International, Manaus).
  • Para birimi Brezilya Reali.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...