Managua, Nikaragua

Kuzey Amerika

Managua

Uzak durun bildiğiniz gibi eğer bir yeri sevmezsek sözümüzü sakınmadan söylüyoruz. Sözü edilen Managua, Nikaragua’nın başkenti(nüfus 2.2 milyon). Eğer siz bizim ne dediğimizi anlarsanız, "korkunç fakat....harika" sözünün kullanılması gerektiğini düşünmüyoruz Aslında bu şehir hakkında olumlu konuşan pek kimseyi bulamazsınız.

Xolotlán Gölü’nün kıyısındaki Managua'nın, turistler için güvenli olmadığı bilinmekte. Burada gasp ya da daha kötü olaylar rapor ediliyor.. Eğer bu mahallelerden uzak durursanız risk düşük, ama seyahatteyken, "kim gidilmeyecek yerler listesi’ne bakmak ister ki?" Hadi bunu yapmayı umursamıyoruz diyelim. Sonrasında burada yapılacak veya görülecek korkunç bir şey kalmıyor.

Şehrin önceki yerleşim merkezinde eski ve yeni katedral, Devrim Meydanı’nda ise Milli Kültür Sarayı yer alır. Bekleyin biraz, burada Puerto Salvador Allende iskelesinde daha parlak bir yer var. Gölün hemen sağında birçok restoran bulunuyor. Evet, bu nokta hiç de kötü değil. Henüz arkamıza dönüp bakmadık bile! Ama sakın bu kirlenmiş gölde yüzmeyi düşünmeyin. Tabii ki sözlerimize alışveriş merkezleri, birçok bar ve gece kulübü bulabileceğinizi de ekleyerek bitirebiliriz. Fakat Managua, muhtemelen sizin en zorlu yolculuğunuz olacak. Bu olumsuzluk için üzgünüz, ancak bazı şeylerin olduğu gibi söylenmeye ihtiyacı var.

Not: Managua, uluslararası havayoluyla yapılacak Nikaragua seyahatleri için, iyi bir giriş noktası.


Anahtar Bilgiler
  • Managua şehri, Nikaragua’da bulunur.
  • Nüfusu 2.223.375
  • Rakımı 163 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı MGA (Augusto C Sandino, Managua)
  • Konuşulan anadil İspanyolca, ortalama İngilizce becerisi düşük.
  • Para birimi Nikaragua Cordobası (NIO)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...