Malibu, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Malibu

Efsane plajlar ve ünlüler şehri Malibu...

Santa Monica ve LA şehrine kuzeyde kalan, dünya çapında bilinen birçok TV şovlarına, müzik videolarına ve filmlere ev sahipliği yapmıştır. Two and a half men, Hannah Montana, Malibu Shores, burada çekilmiştir. Malibu hakkında bilmeniz gereken ise, uzun kumsalların yanı sıra, engebeli bir araziye sahip olmasıdır. Bu engebeli araziler, malikaneleri ve havuzları sararak gizli olmalarını sağlamıştır. Sahiller de ise herhangi bir engelleme bulunmamaktadır.

Zuma ve westward plajları Malibu'nun en popüler iki plajıdır. Güneşli bir günde buralarda kendinizi tamamen LA'deki bir plajda gibi hissedeceksiniz. Eğer sörf yapmak isterseniz Surfrider Plajı en uygunudur (Malibu Lagoon). Plajın arkasında kalan tepelerdeki arazilerde ise yürüyüşler yaparak manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz. Burada alışveriş yaparken de 1-2 belki daha çok ünlüyle karşılaşabilirsiniz.

Not: Malibu, uluslararası olarak Amerika Birleşik Devletleri geziler girişi için iyi bir nokta değildir. Örneğin; Sacramento, Los Angeles, Denver, Tampa, New York, Charlotte, Oklahoma City, El Paso ve Houston gibi şehirleri deneyin.


Anahtar Bilgiler
  • Malibu, Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde bulunmaktadır.
  • Malibu'nun nüfusu 12,645'dir.
  • Yüksekliği 37 metredir.
  • Havayolu ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler için en uygun havaalanı ise, LAX (Los Angeles International, Los Angeles)'dir.
  • Burada konuşulan ana dil İngilizce'dir.
  • Amerika Birleşik Devletlerinin para birimi, Amerikan Doları (USD)'dır.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...