Makao, Makao

Asya

Makao

Portekiz'in Çin İle Buluştuğu Yer

Pearl River Delta boyunca uzanan Macau; Çin Halk Cumhuriyeti özel idari bölgesidir, aynı Hong Kong gibi 1500’lü yıllardan 1999 yılına kadar bir Portekiz sömürgesi olan bölge, özenle hazırlanmış bir tören ile, Çin'e geri verilmiş.

Macau günümüzde birçok kültürü harmanlayan bir şehir haline gelmiş. Öyle ki, şehir içinde sömürge döneminin izlerini taşıyan sokaklar ve kiliselerin yanı sıra, tapınaklar ve diğer tarihi alanlar ile tüm birikiminizi Çinli kumarbazlara kaybedebileceğiniz büyük kumarhaneler birbirine karışmış durumda. Dünya'da başka hiçbir şehir, Macau Şehri kadar kumardan kazanç sağlamıyor. Macau, küçük bir şehir ve uzunluğu birkaç kilometreden öteye geçmiyor. Bölge aynı zamanda, Taipa ve Coloane Adaları'nı da kapsar ve köprü ile anakaraya bağlanır.

Macau’nun geleneksel turistik yerleri arasında Senado Meydanı, oldukça fazla miktarda turist çekiyor. Senado Meydanı’nın etrafında ise çeşmeler, mozaik zeminler ve sömürge döneminden kalan binalar bulunuyor. Bu meydanda, sokaklar arasından geçildikten sonra insanlarla dolu olan St. Paul Harabeleri görülür. Ne yazık ki harabelerin sadece dış cephesi ayakta kalmış.

Macau’nun farklı dönemleri harmanlayan yapısından bahsetmiştik. Buna göre, harabelerin yakınında bulunan Monte Fort Alanı da şehir ile bir uyum yakalamış. Monte Fort eski askeri merkezdir ve hoş bir Macau manzarası sunar. Bunların dışında, ilgi alanınıza göre; Lin Fung Tapınağı'nı, A-Ma Tapınağı'nı, Grand Prix'yi ve Şarap Müzesi’ni gezebilirsiniz. Macanese yemeklerini denemeyi unutmayın. Taipa Adası etrafında sakin yürüyüşler yapabilir, dinlenebilirsiniz. Kumar merakınız varsa, Las Vegas’ı anımsatan Macau kumarhanelerini ziyaret edebilirsiniz. Bunlardan biri dünyanın en büyük kumarhanesi olan Venetian Makao’dur.


Anahtar Bilgiler
  • Makao, Çin Halk Cumhuriyeti Özel İdari Bölgesi’nin Makao bölgesinde bir şehir.
  • Nüfusu 607.500.
  • Rakımı 40 metre.
  • Ulaşım için en iyi havaalanı, Uluslararası Makao Havalimanı (MFM).
  • Para birimi Macanese Pataca.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...