Lombok, Endonezya

Asya

Lombok

Endonezya'nın Gizli Tutulan Yeri

Bali'den sıkılanların bir sonraki durağı her zaman Lombok olmuştur. Bugünlerde turistler, yanlış bir varsayım ile Bali'de tropikal bir sakinlik bulabileceklerini umup, bir hataya düşerek buraya akın ediyorlar. Ancak Bali'yi geçenlerin büyük bir kısmı bir süre sonra durumun farkına vararak, gözlerini Lombok'a çeviriyor.

Bali'den ayrı olarak Lombok Boğazı'nı geçerek, Bali ile hemen hemen aynı boyuta sahip olan Lombok isimli şehre gelebilir ve burada bulunan kültürel benzerliklere göz atabilirsiniz (Lombok, Bali'ye göre daha az şatafatlı ve İslami olabilir). Haydi Bali hakkında bahsetmeye son verip, Lombok'a odaklanalım.

Coğrafi olarak konuşacak olursak, Lombok'un Batısı turistler için bir altyapı olarak konumlanmış. Burada Lombok'un bir parçası olan Batı Nusa Tenggara Eyaleti'nin başkenti Mataram bulunuyor. Batıya gittiğinizde ise harika plajlar, marketler ve Asya'nın arka planında kalan efsanevi Gili Adaları'nı bulabilirsiniz. Burayı cazibe merkezi kılan sebepler ise oldukça açık: sığ ılık turkuaz suları, etrafında köpek balıklarının dolaştığı mercan kayalıklar, sayısız sahil, barlar, restaurantlar ve araba olmadığı için rahatlık hissi. Eğer tüm bunlar kulağa turistik geliyor ve Bali'yi biraz hatırlatıyor ise, haklısınız. Haydi şimdi ana adaya geri dönelim. Güney Lombok, hayali uzak beyaz kumlu sahiller arayışında iseniz, gitmek isteyeceğiniz bir yer. Ancak buraya ulaşmanın kolay olduğunu bir an bile düşünmeyin. Kuzey Lombok ise, harika bir görüntüye sahip olan Rinjani Dağı aktif volkanına, ayrıca en ünlü şelaleleri Tiu Tega ve Jeruk Manis'e sahip.


Anahtar Bilgiler
  • Lombok, Endonezya'nın bir bölgesi.
  • Rakımı 0 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı  LOP (Lombok).
  • Para birimi Endonezya Rupiahı.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...