Kuzey Avrupa Ülkeleri ve Başkentleri Nerelerdir?

Yaşam kalitesinin oldukça yüksek olduğu Kuzey Avrupa ülkeleri en medeni ülkeler arasında yerini alıyor. Gezip görmek isteyenlere, meraklılarına ve keşfetmeyi sevenlere Kuzey Avrupa ülkelerini detaylandırdık.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Danimarka ve başkenti

Danimarka Krallığı ya da kısaca Danimarka Kuzey Avrupa’da İskandinavya’da başkenti Kopenhag olan ülkedir. Danimarka anayasal bir monarşidir.

Estonya ve Başkenti

Estonya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa’da bulunan bir Baltık devletidir. Kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Rusya Federasyonu ve güneyinde ise Letonya Cumhuriyeti ile sınırları vardır. Başkenti Tallinn’dir.

Finlandiya ve Başkenti

Finlandiya ya da resmî adıyla Finlandiya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa’da Baltık Denizi kıyısında bir Kuzey Avrupa ülkesi. İskandinavya yarımadasındadır, başkenti Helsinki’dir.

Letonya ve Başkenti

Letonya ya da resmî adıyla Letonya Cumhuriyeti , Kuzey Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Letonya’nın en büyük şehri ve başkenti Riga’dır.

Litvanya ve Başkenti

Litvanya, resmi olarak Litvanya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa’da bulunan, üç Baltık devletinden biridir. Ülkenin nüfusu yaklaşık üç buçuk milyondur. En büyük kenti ve başkenti Vilnius’tur.

Norveç ve Başkenti

Norveç resmi adıyla Norveç Krallığı. Kuzey Avrupa’da bulunan İskandinav Yarımadası’nın batısında bir ülke. Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Oslo’dur.

İsveç ve Başkenti

İsveç veya resmî olarak İsveç Krallığı, Kuzey Avrupa’daki İskandinavya yarımadasında yer alan bir ülkedir. İsveç’in başkenti aynı zamanda ülkedeki en büyük kent olan Stokholm’dür.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!