Kutup Dairesi Yakınlarında Gündoğumunda Eksi 40 Derece

Bilim insanları sıcak suyun sıfırın altındaki sıcaklıklarda buz kristallerine dönüştüğünü söylüyordu, ama Kanadalı fotoğrafçı Michael Davies bu harika anı fotoğraflamayı başardı.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Michael Davies, Kuzey Kutup Dairesi'nin 20 kilometre güneyinde -40 derecede, arkadaşı Markus'un sıcak çayının savrulma anını fotoğrafladı. Davies, BoredPanda sitesine şunları söyledi: "Kanada'nın Pangnirtung bölgesinde yaşıyorum. Gündoğumu ve günbatımı arasında sadece 2,5 saatliğine güneş görüyoruz, bu yüzden saat 13:00 civarında arkadaşım Markus ile kar kızağıma atladım ve 45 dakika uzaklıktaki tepelerine güneşin vuracağı dağa sürdüm. İçi çayla dolu birkaç termos hazırlamıştık, suyu havaya doğru fırlatıp fotoğraflarını çekmeye başladık. Bu fotoğraflarda tesadüfi hiçbir şey yok, Hava sıcaklığını takip ettim, az rüzgarı kolladım, çekimi planladım ve çektim. Fotoğrafların ortasındaki güneş bile tahminlerim arasında yer alıyordu (her ne kadar kontrol edilmesi imkansız da olsa)" şeklinde konuştu.

"İçi çayla dolu birkaç termos hazırlamıştık, suyu havaya doğru fırlatıp fotoğraflarını çekmeye başladık."

"Bu fotoğraflarda tesadüfi hiçbir şey yok, Hava sıcaklığını takip ettim, az rüzgarı kolladım, çekimi planladım ve çektim."

"Fotoğrafların orta yerindeki güneş bile tahminlerim arasında vardı (her ne kadar kontrol etmesi imkansız da olsa)"

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!