Koh Ker, Kamboçya

Afrika

Koh Ker

Angkor Wat’ın gizli kuzeni Siem Reap’ın 118 km kuzeydoğusunda bulunan Koh Ker, Angkor Wat’ın daha az gelişen, daha az büyüyen ve daha kolay ulaşılabilen kuzeni gibi. Burada, gür bir orman içinde eskimiş 42 tapınak ve çok sayıda heykel bulunuyor. Ormanın sıklığından ve bölgenin mayından tam olarak temizlenmemesinden tapınakların neredeyse sadece yarısı ziyaret edilebiliyor.

Koh Ker, başkenti buraya taşıyan Kral IV. Jayavarman tarafından kurulmuş, Khmer İmparatorluğu’nda önemli bir şehir. Burada on yıllık periyotlar boyunca bulunan ya da bulunmuş tapınaklar ve heykeller inşa edilmiş. ‘-miş’ diyoruz çünkü ülkede çıkan iç savaş yağmalaması burada da baş göstermiş ve bu yüzden arkeolojik hazinelerin çoğunu herhangi bir yerde bulabilirsiniz.

Burası, bir bakıma gelişmemiş bir yer. (Örneğin hükümet bu durumu değiştirmek için yeni ziyaretçi merkezleri açmak için çalışıyor.) Şu anda ziyaret için ilginç mekanlar yapılıyor. Ormanın çevresinde yürüyüş yaptığınızı ve bu binalara rastladığınızı hayal edin. Bu his, buranın çevresinde gezindiğinizin hissi. Ziyaretçilerin ana binası Prasat Thom piramiti şu anda akın edilen yer.


Anahtar Bilgiler
  • Koh Ker Kamboçya’da bir bölge.
  • Rakımı 76 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı PNH (Phnom Penh International, Phnom Penh).
  • Para birimi Kamboçya Rieli. (KHR)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...