Ko Yao, Tayland

Asya

Ko Yao

Phuket veya Krabi değil Ko Yao, Tayland’da Krabi ve Phuket arasında bulunan, Phuket’in çeyreği kadar büyüklüğe sahip olan bir takımadadır. 12.500 (Phuket’in yaklaşık %3’ü kadar) nüfusu olan Ko Yao, Noi (en gelişmiş iki ada) ve Ko Yao Ya Adaları'na yayılmış durumda.

Adalar Phang Nga Bölgesi’nin bir kısmını oluşturuyor. Eğer Krabi ve Phuket’in manzarasını biliyorsanız, Ko Yao’dan da hemen hemen aynısını bekleyebilirsiniz. Ko Yao’nun farkı, gelişmişlik düzeyi ve kalabalık olması. Burada, Ko Yao Noi’nin batı kıyılarında uzanan, neredeyse 2 düzine sahil bulabilirsiniz.

Bu küçük bir sayıdır fakat sahillerin turistler için yapılandırılması giderek hızlanıyor. Otellerin dışında ise, Müslüman balıkçılar kendi halinde günlerini geçiriyorlar. Altyapı çoğu yerde yetersiz.

Adanın iç kısımları orman, kayalık arazi, nadiren tahta köy evleriyle bölünen kauçuk veya hindistan cevizi tarlalarıyla kaplı. Adanın sahip olduğu birkaç yolda gezinmek için bir scooter veya triportör kiralayabilirsiniz. Buraya Krabi, Phuket ve Phang Nga’dan feribotla gelebilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Ko Yao, Tayland’da bir bölge.
  • Rakımı 223 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı HKT (Phuket International, Phuket).
  • En yaygın konuşulan dil Tayca ve genel İngilizce seviyesi düşük.
  • Para birimi Tayland Bahtı.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...