Ko Samet, Tayland

Asya

Ko Samet

Hiçbir Şey Yapmamak İçin Mükemmel Bir Yer

Tayland'a gelen turistler genel anlamda adaların dışındaki Andaman'a ya da Tayland Körfezi'nin daha güneyi kısımlarına odaklanırlar. Biz, Phuket ya da Ko Samet gibi yerlerden bahsedeceğiz. Ko Samet daha az bilinir ama bu kötü bir şey olmayabilir. Coğrafi anlamda konuşursak, bu ada Bangkok'a az önce bahsettiğimiz ada gruplarından daha yakın. Ancak, Koh Samet'e ulaşmak o kadar kolay olmayabilir. Burada havaalanı yok, bu yüzden ya Pattaya'dan ya da Bangkok'dan arabayla Ban Phe'ye, Rayong (yaklaşık olarak 1-2 saat) rıhtımına gelmek zorundasınız. Buradan da her yarım saatte bir feribot var.

Ko Samet Adası az gelişmiş. Gür ormanlık alanları, sınırlanmış yolları ile zorlu bir ada olsa da sessiz sakin bir güzellikte. Çekiciliğinin az olması turistlerin çoğunun otellerinden ayrılmasını zorlaştırıyor. Biz gibi şehir insanları her gün bir şeyler yapmak zorunda hissederiz ve bu kötü bir şey değil.. Ko Samet Adası'nın plajları, Tayland’ın herhangi bir yerinde yer alan plajlardan çok daha güzel fakat, diğer faaliyetler açısından oldukça sınırlı. Ayrıca, Ko Samet’in resif alanları yok bu yüzden dalış için gidilecek çok fazla yer yok. Aynı zamanda ada gezintileri için uzun kuyruklu tekneler de yok.

Adanın en kalabalık ve en gelişmiş bölgesi, kuzey kısmında bulunan Hat Sai Kaew Bölgesi. Ko Samet’in bu alanında, hoş gece mekanları var. Daha güney kısmına gittiğinizde ise köyler daha küçük ve daha sakin. Kuzeyin dışında sakin Ao Phrao plajlarını bulursunuz.


Anahtar Bilgiler
  • Ko Samet, Tayland’da bir bölge.
  • Rakımı 31 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı Pattaya Utapao Havalimanı(UTP).
  • Ana dil Tayca ve ortalama İngilizce düzeyi düşük.
  • Para birimi Tayi Bahtı.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...