Ko Pha Ngan, Tayland

Asya

Ko Pha Ngan

Sırt Çantasıyla gezenlerin bölgesi Koh Samui Adası’nın hemen yanı başında kendinizi süslü plajları olan tatil yerlerinde pahalı yemekler yerken bulacaksınız. Bu sırada etrafınızda varlıklı, Asyalı ve (çoğunlukla) Avrupalı aileler göreceksiniz. Bunların hepsini elbette sabahın 6.30’unda havlunuzla ‘kendi alanınızı’ rezerve edip, günün geri kalanını burada geçirerek yapabilirsiniz. Pardon, bir an için buradan en iyi şekilde yararlanabilmeniz adına bunu belirtmiş olduk.

Koh Pha Ngan (diğer adıyla Ko Phangan) farklı bir dünya gibi. Çoğunlukla ayda bir Haad Rin Plajı'nın güneydoğu ucunda düzenlenen dolunay partileriyle ünlü. Günbatımında toplanan on binlerce insan gece boyu burada parti yapıyor. Bazı davetler hayatınızda bir kez deneyimleyebileceğiniz kadar çılgın olsa da kimi insanlar düzenlenen bu partilerden etkilenmemişcesine buradan gitme eğilimindeler. Kendi adınıza nerede kalmak isteyeceğinize karar vermelisiniz. Eğer peşinizde trans müzik dinleyen, alkol ya da uyuşturucunun etkisinde olan gençler yoksa Koh Pha Ngan gözünüzde daha değerli olacak.

Ada makul fiyata konaklama yerleriyle birçok el değmemiş ve gözlerden uzak plajlara sahip. Bir yandan Koh Pha Ngan, Koh Samui’ye göre daha az lüks gözükse de diğer yandan çok makul fiyatlarla gerçekten huzuru yakalayabileceğiniz yerdir. Eğer küçük motosikletlerden kiralayıp etrafı dolaşmaya çıkarsanız güzel manzaralar, tapınaklar, şelaleler, harika seyir terasları, fil gösterileri, şnorkelle yüzme eğlenceleri gibi daha birçok etkinlik görebilirsiniz.

Uluslararası havalimanının yakında açılacağını belirtiyoruz belki siz bu yazıyı okurken çoktan açılmış olabilir. Atmosferi ve turist çeşitliliği ile Koh Pha Ngan Adası uzun zamandır değişim için çabalıyor.


Anahtar Bilgiler
  • Ko Pha Ngan, Tayland’da bir bölge.
  • Rakımı 79 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı USM (Koh Samui, Koh Samui)
  • Burada konuşulan anadil Tayland dili (Tayca) ve ortalama İngilizce düzeyi düşük.
  • Para birimi Thai Baht. (THB)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...