Ko Lanta, Tayland

Asya

Ko Lanta

Parti Kalabalığından Kaçının

Thai Ko'nun en çok ziyaret edilesi yerler listesinin çok uzun olduğunu kabul edelim. Bu ürkütücü bir külfet olabilir, bu yüzden zar zor kazanılmış paranızı harcamak için doğru olanı seçin. Bundan dolayı burada size basit prensipleri anlatacağız: Parti kalabalığından kaçınmak istiyorsanız Ko Lanta, gitmeniz gereken bir yer.

El değmemiş doğasıyla tatilinize damga vuracak harika Thai kumsallarının tadını çıkarın. Daha düşük fiyatlı ve otantik Thai havasına sahip Lanta, da gerçekten çok güzel. Karabi Şehri'nin biçimlendiren parça olan Ko Lanta, çoğu turist tarafından Krabi olarak bahsedilen Andaman Denizi'nin 45 km güneydoğusunda uzanıyor. Lanta, yakınındaki Puket'in boyutunun 3'de 2'sine sahip, ancak nüfusu Puket'in nüfusunun yüzden 10'undan daha az. Büyük komşusunun aksine, daha düz bir arazi. Bu; bölgede her yerde görebileceğiniz muhteşem kireç taşı kayalıklardaki kıyı manzarasının azalma eğiliminde olduğu anlamına geliyor.

Adanın kuzeydeki komşularından çok daha az kalabalık olduğundan bahsetmiştik. Bizi yanlış anlamayın, hala otellerle dolu sahillerin uzun bölümlerini bulabilirsiniz (Klong Dao en öne çıkanı). Eğer en büyük şehir olan Saladan'da iseniz hareketten uzak hissetmeyeceksiniz, fakat en yoğun restaurantlar ve barlar bile şaşırtıcı bir şekilde dolmuyor. Muhteşem dağlık bir yer olan Ulusal Park güneyine gelirseniz kendinizi saatlerce hiç kimseyi görmeyeceğiniz ıssız bir sahilde bulabilirsiniz. Ko Lanta’ya en yakın havaalanı Krabi’de bulunuyor. Buradan sizi 2 saat içinde oraya götürecek bir taksi bulabilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Ko Lanta, Tayland’a bir bölge.
  • Rakımı 5 metre.
  • Ulaşımı saplayan en uygun havaalanı Krabi Havalimanı. (KBV).
  • Ana dil Tayca ve ortalama İngilizce seviyesi düşük..
  • Para birimi Tay Bahtı.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...