Kış İnsanları Bu Yazıdan Sonra Bavulları Toplamaya Başlayacak!

Malum kış geliyor havalar erkenden kararıyor. Kış gelsin diye kafa ütüleyen insanlar da haliyle çoğalıyor. O insanlara sesleniyorum: "bu yazı tam size göre!" Üşenmedik, kış aylarında muhakkak gitmeniz gereken kartpostallık yerleri sizler için derledik.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Amsterdam - Hollanda

Amsterdam - Hollanda

Elbette Amsterdam'ın çılgınlıklarla dolu eğlence hayatını yok sayamayız ama konumuz tamamen kış :) Bu aylarda büyülü bir atmosfere sahip olan Amsterdam'ı es geçmeyin derim. Ha, bisiklet kiralayıp Çin Mahallesi'nde kaybolmayı da unutmayın.

Özgürlükler Şehri Amsterdam

Prag - Çek Cumhuriyeti

Prag - Çek Cumhuriyeti

Tam bir Gotik şehri olan Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve kış aylarında büyüleyici oluyor. Ayrıca müzelere merakınız varsa Kafka Müzesi, Karel Zeman Müzesi, ve mutlaka Seks Müzesi dikkatinizi çekecektir.

Grindelwald - İsviçre

Grindelwald - İsviçre

Tası tarağı toplayıp Ege'de sahil kasabasına yerleşmek isteyenlerin yanı sıra bir de dağda bayırda oturmaya meraklı insanlar için özel bir yer. Alplerin manzarasına karşı ne güzel mangal gider kim bilir!?

Reykjavik - İzlanda

Reykjavik - İzlanda

İzlanda'nın başkenti olan Reykjavik aksiyon severler için hiç tercih edilmesi gereken bir şehir değil. Özellikle Türkiye'den gideceklere küçük bir not: "orada son diplomatik kriz bile bir milletvekilinin şeker krizine girmesiyle kısıtlıdır" :) Reykjavik'te çok güzel manzaralar ve yetenekli dingin insanlarla kaynaşabilirsiniz

St. Petersburg - Rusya

St. Petersburg - Rusya

Moskova'yı yazabilirdim elbette ama fazlasıyla başkente yer veriyoruz ayrıca Kızıl Meydan, Kremlin falan sıkıcı gelir bana. Eğlence daha çok Petersburg'da gibi. Hem kışı beklemenize de gerek yok! Bu masum evlerde iki yüzlülüğümüzün kredisi olsun.

Rusların Saraydan Bozma Metrolarına Turistik Gezi Düzenliyoruz!

Budapeşte - Macaristan

Budapeşte - Macaristan

Macaristan'ın başkenti hemen şurası kapı komşumuz. Özellikle yeniyılda ışıl ışıl olan Budapeşte hem yaşam kalitesi bakımından hem de soğuk hava bakımından ideal bir şehir. Varsa öyle bir durumunuz bavullarınızı toplayıp en azından bir deneyin!

Mimari Hazine Budapeşte

Salzburg - Avusturya

Salzburg - Avusturya

Başka bir karı, kışı sevenleri deli edecek şehir Salzburg, Viyana ile birlikte Avusturya'nın gözbebeği. Bu soğuk iklimden Mozart denen müzik dehası çıkmış. Gezmek isterseniz, başlangıç olarak onun evini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında saraylarıyla da meşhur Salzburg genel kültürünüzü yüksek seviyelere çıkaracaktır. Bir de hava çok soğuk.

Kopenhag - Danimarka

Kopenhag - Danimarka

Nyvahn bölgesinde keyifli yürüyüşler yaparak başlayacağınız Kopenhag gezinizde birçok güzel etkinliğe katılmanız mümkün. İskandinav ülkelerindeki festivallerin sıklığı Danimarka'nın başkentinde de hız kesmeden sürüyor. Bunlar; Kukla, Bira, Irish ve Jazz festivalleri olabilir. Ayrıca gece hayatı da iyi hani... festivaller kesmez belki.

Kopenhag’ın En Hip Muhiti

Montreal - Kanada

Montreal - Kanada

Quebec'in en büyük, Kanada'nın ise en büyük ikinci şehri olan Montreal'de birçok kış sporu aktivitesine gidebilirsiniz. Sizi kıtadan bayağı uzaklaştırmış olsak da Montreal için değer diye düşünüyoruz. Kış aylarının çetin geçtiği şehirde Fransızca hakim. O kadar çok hakim olmuş ki Paris'ten sonra en fazla Fransızca konuşulan ikinci şehir. Bakın Marsilya filan demiyorum, direkt Montreal!

Güney Kutbu

Güney Kutbu

Hadi sıkıyorsa gidin :)

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!