Kep, Kamboçya

Afrika

Kep

Meşhur ve lezizz yengeçleriyle bilinen Kep'te,bu konuda Kamboçya’nın en iyisi. Yakın geçmişte elit Fransızlara ev sahipliği yapan ‘eski Kep’, yeniden keşfedilen mekanları ile eski ihtişamı içinde restore edilmiş. Hala Fransız stili villalar mevcut, fakat diğer kısımlar geliştirildiğinden biraz derinlik ve tarihi hava eklenmiş.

Geniş kumsallardan beyaz kumlar taşınıp sahil genişletilmiş, yollar onarılmış. Yerliler ve yabancı ziyaretçiler tatillerinde ve hafta sonlarında buralara akın ediyorlar. Buranın yakınlarında ziyaret edilecek, milli park tadında bazı hoş yerler bulunuyor, gizli kumsallar ve biber bahçelerini seyretmek size huzur verecek.

Sahil boyunca araçla ya da triportörle (üç tekerlekli araç) küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Çeşitli geleneksel giysiler içindeki dev çıplak kadın heykeller gibi, gelişi güzel bazı heykelleri ziyaret edebilirsiniz. Gerçek yıldız çekiciliğinde, devasa yengeç heykeli ile karşılaşacaksınız.

Kamboçya yakınlarındaysanız, bu küçük Kep gezisi sizin için özel olacak. Burası Kampot ve Koh Tonsay (Tavşan adası)’a oldukça yakın olup turistlerin rağbet ettiği yerler arasında. Kimly Restoran’da yeşil biberli yengeci deneyin (ağzınızın suyu akacak).


Anahtar Bilgiler
  • Kep, Kamboçya’da bir şehir.
  • Nüfusu 40.280.
  • Rakımı 21 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı PNH (Phnom Penh International, Phnom Penh).
  • Burada konuşulan anadil Khmerce ve ortalama İngilizce düzeyi orta seviyede.
  • Para birimi Kamboçya Rieli (KHR)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...