Kauai, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Kauai

Kauai, hem 66.921 nüfusuyla hem de kümelenmiş yapısıyla Hawaii’nin dördüncü en geniş adası. Bu zincirin uzak kuzeybatısında, Nihoa Adası gibi birkaç ıssız noktadan biri olarak kayıtlara geçmiş. Bahçe Adası ismiyle anılan bu ada gür ve yeşil dağlık alanıyla sadece bir avuç gerçek ‘şehri’ bünyesinde barındırıyor.

Lihue'de ki havaalanı, Kauai'yi Hawaii'nin geri kalanı ve Batı Amerika Birleşik Devletler'i ile bağlayan havaalanıdır. Kauai’de konaklamak için her zaman olduğu gibi tatil köylerini tercih edebilirsiniz ancak, buraya gelmenin gerçek amacı; doğayı açık alanda keşfetmek olmalı.

The Na Pali Parkı çarpıcı ve dik bir şekilde yükselen dağı ile okyanusun sonsuzluğunu bir araya getirip sizlere helikopter ya da bot gezintisi yaparak görebileceğiniz, tartışmasız en muhteşem manzarayı sunuyor. Bu arada eğer Jurassic Park ya da Jurassic World izlediyseniz bu manzara size oldukça tanıdık gelecek. Eğer başka olağanüstü manzaralar görmek isterseniz, buradan çok uzaklaşmadan iç kesimlerde Waimea Kanyonu’na (Pasifik’in Büyük Kanyonu adıyla bilinir) gitmenizi tavsiye ederiz.

Bu alanda birkaç km aşağı indikçe, bitki örtüsü eğer biraz daha yoğun olsaydı, burası bir tür Arizona gibi olacaktı. Belki de bu kelimeyi üçüncü kez söylüyoruz: olağanüstü! Buradan uzakta, muazzam doğasıyla ziyaretçi çeken Kauai plajlarından bahsetmek istiyoruz. Lihue’deki dünyaca ünlü Kalapaki Plajı, biraz kuzeydeki Hanalei Plajı ya da batıdaki Polihale Plajı için ‘müthiş’ demek yetersiz kalacak.


Anahtar Bilgiler
  • Kauai, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir bölge.
  • Rakımı 667 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı LIH (Lihue, Lihue).
  • Burada konuşulan anadil İngilizce ve Hawaii dili. Ortalama İngilizce konuşma oranı yüksek.
  • Para birimi Amerikan Doları (USD)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...