Kanawaza, Japonya

Asya

Kanawaza

Turistlere Yenik Düşmüş Tarihi Japon Kasabası

Kanawaza, Honshu Adası'nın batı kıyısında kalan, Hokuriki Bölgesi'nin bir parçası olup, Japon Ishikawa Bölgesi'nde yer alan bir şehir. Neredeyse yarım milyon nüfusa ev sahipliği yapıyor. Zengin bir kültürel miras ile birlikte pek çok tapınağa sahip. Mabetler, kaleler ve bahçeleri ile Japonya'yı ziyaret eden turistler için gidilmesi gereken standart güzergahlardan biri olmasına rağmen, garip bir şekilde ilgi görmüyor.

Eğer sadece kısa bir gezi için buradaysanız, Kenroku-en'in Japon Kale Bahçesi, görmek isteyeceğiniz manzaralardan biri olacak. Bu bahçe, Japonya'nın en iyi 3 bahçesinden biri. Yaz aylarında yemyeşil, sonbaharda altın renginde dökülen yapraklar ve kış aylarında ise, gelen Sibirya soğukları ve yağan yoğun kar ile kaplanır.

Burası Maeda Klanı tarafından 17. ve 19. yüzyıllar arasında inşaa edilmiş ve "6 nitelikli bahçe" anlamına geliyor. Peki bu 6 ne anlama geliyor? Ferah, huzurlu, su yollarına sahip, antika, panorama ve beceri kelimeleri bu bahçe için sayılan özellikler arasında. Yeterince ilginç değil mi? Bu güzel bahçenin dışında şehir, pek çok tapınağı, mabedi ve müzeleri ile de övünüyor. Gezilebilecek 2 farklı şehir manzarası daha bulunuyor. Bunlar Nagamachi Samuray Bölgesi ve 21. yüzyıl Çağdaş Sanatlar Müzesi'dir. Bu bölge eskiden samurayların ve Japon savaşçılarının yaşadığı yerlerden biriydi. Konakların, kapıların ve kanalların kalıntılarının bulunduğu bu bölgede gezilebilir.


Anahtar Bilgiler
  • Kanazawa, Japonya'nın Ishikawa Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 462.478.
  • Rakımı 26 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı KMQ'dur (Komatsu).
  • Konuşulan ana dil Japonca ve ortalama İngilizce seviyesi düşük.
  • Para birimi Japon Yeni.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...