Japonya, Turistik Yerlerde Çinlilerin Ayrı Yerlerde Durmasını İstiyor!

Japon medyası, hükümetin Çinli turistlerin hasara yol açma olasılığı olan benzer turistik yerlerde "sadece Çinlilere özel" bölgeler oluşturmasını istiyor.

Japonlar, okyanusu aşıp gelerek Japonya'daki kiraz çiçeği ağaçlarını mahveden bazı Çinlilerden hiç hoşnut değil.

7 Nisan'da Japon televizyonlarında, bazı Çinli turistlerin simge sakura çiçeğinden toplamak için Osaka Kalesi Parkı'ndaki ağaçlara tırmandığı ve ağacın dallarını zarar verecek şekilde çekiştirdiğini gösteren bir video yayınlandı.

Çok sevdikleri kiraz çiçeğinin yerlere saçılmış olmasından ve ağaçların turistlerin ağrılığıyla bükülmüş ve hasar görmüş olduğunu izlemekten rahatsız olan Japonlar bu hareketi küçük gören "çiçeğin değerini Çin stili bilmek" anlamına gelen bir sıfat türettiler.

Japon medyası, hükümetin Çinli turistlerin hasara yol açma olasılığı olan benzer turistik yerlerde "Sadece Çinlilere Özel" bölgeler oluşturmasını istiyor.

Geçtiğimiz ay, Çinli turistlerin mükemmel selfie'yi çekmek için Çin'in Nanjing bölgesindeki Jinming Tapınağına tırmanıp sakura ağalarına tırmanması ve çiçeklere basması eleştirilmişti.

Aktif internet kullanıcısı Çinliler, ülkelerinin vatandaşlarının yabancı bir ülkedeki bu saygısız tutumundan utandılar ve Weibo'ya girerek bu konudan duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

Yorumculardan biri şunu yazdı:

"İnsanlarımız bir harika, bizim ülkemizde utanç verici şekilde davranmaya alışıklardı ve şimdi bunu başka ülkelerde de yapıyorlar."

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!