Japon Mimar 2018'de Yola Çıkacak "Görünmez Tren" Üzerinde Çalışıyor

Yüzeyi yansıtmalı trenler kırsal bölgeler ile şehir arasındaki görüntüyü bozmayacak şekilde görünmez ilerleyecek.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Japon mimar Kazuyo Sejima, çevresiyle harmanlanan binalar tasarlamasıyla biliniyor ama bu yapılmakta olan tren fikri adeta bir fantazi gibi. Mimar bu işi Japonya'daki Seibu Group isimli firmadan aldı. Tren 2018 yılında otelleri ve trenleriyle ünlü firma Seibu Group'un 100. yılı etkinlikleri kapsamında raylarda ilerlemeye başlayacak.

Trenlerin yüzeyi yansıtmalı olacak ve halihazırda var olan trenlerden yapılacak, böylece kırsal bölgeler ile şehir arasında görüntüyü bozmayacak, görünmez olacak.

Sejima'nın büyüleyici tarzı kuzey Fransa'daki Le Louvre Lens Müzesinde görülebilir.

Kazanan mimar Pritzker Prize, tren şehir ve şehir dışı arasında gidip gelirken trenin gökdelenleri ve kırsal alanları yansıtacağı bir yüzey tasarlayacak. İç tasarımda ise rahatlığa önem verilecek.

"İnsanların neredeyse parklardaki gibi bir araya geleceği yeni bir kamusal alan oluşturmak istedik. Burası sadece bir ulaşım aracı olmaktan daha fazlası, burası başlıbaşına bir varış noktası."

Tren eşsiz görüntüsüyle, banliyödeki evi ile şehirdeki işyeri arasında her gün gidip gelen kişilere, rahatlamak isteyen insanlara ve turistlere hizmet edecek.

Sejima'nın tasarladığı trenler Tokyo'yu orta Japonya'daki bölgelere bağlayacak bir amiral filosu meydana getirecek.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!