Jakarta, Endonezya

Asya

Jakarta

Yükselen Ulusun Buğulu Başkenti

Jakarta, Endonezya'daki Java eyaletinin kuzeybatı kıyılarında bulunan başkenti. Şehir, Endonezya'da siyasi, ekonomik ve kültürel her konuda adından bahsettiriyor. Bu şehrin geçmişi 4. yüzyıla dayanıyor. Endonezya'nın bağımsızlığını ilan etmesinden önce, Hollanda Doğu Hindistan'a ait olup, Batavia olarak anılıyordu. Bugünlerde ise, Güneydoğu Asya'nın en büyük şehri.

Jakarta genellikle trafik sıkışıklığının ve karışıklığının olduğu manzaraları göz önüne getiriyor. Ve ne yazık ki, iyi korunmuş sömürge alanları çok fazla yok. Doğrusu birçok turist buraya "dokun ve git" ilkesini temel alarak geliyor: Java'nın geri kalanı, birçok güzelliği ve kültürel zenginliği kapalı olarak sunuyor. Ama eğer Endonezya bağımsızlık gününün nasıl bir şey olduğunu anlamak istiyorsanız, Jakarta şehri bunu anlamak için güzel bir yer. Birçok farklı etnik kökenden oluşan bu şehri cana yakın ve arkadaşça bulacaksınız.

İlginç, ilgi çekici yerlerden biri olan Monas (Ülkenin bağımsızlık mücadelesini simgeleyen ulusal anıt) ve küçük Old Town ile şehrin Sunda Kelapa Limanı gezilecek yerleri arasında. Belki de bu boyuttaki bir şehirden çok bahsetmeye gerek yok, fakat apaçık ortada ki Jakarta, bir alışverişi cenneti ve gece hayatı bölgenin geri kalanından daha iyi olmasa da eşit durumda.


Anahtar Bilgiler
  • Jakarta, Endonezya'nın Jakarta Maya Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 10.187.595.
  • Rakımı 9 metre.
  • Ulaşım için en iyi havalimanı CGK (Uluslararası Soekarno Hatta, Jakarta).
  • Para birimi Endonezya Rupiahı.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...