İzmir'de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

Herkesin hayatında en az bir kez ziyaret etmesi gereken İzmir il merkezine, aslında bir kez gittikten sonra şehrin bağımlılık yapacağı ve tekrar tekrar Ege’ye sizi çağıracağı bir gerçek.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Detaylı liste için buradan.

İzmir Saat Kulesi

İzmir seyahati ya da Ege tatili yapıp da burada fotoğraf çektirmeyeni dövüyorlar malumunuz. Ülkemizin en meşhur saat kulelerinden İzmir Saat Kulesi, dört çeşmeli ve aslında sadece 25 metrelik bir eser. Ancak konumu, ışıklandırması ve ikonik kültürüyle önünde durulmayı hak ediyor!

İzmir Asansör ve Dario Moreno Sokağı

“ Deniz ve mehtap, sordular seni neredesin?" sözlerini mırıldanarak yürüyeceğiniz Dario Moreno Sokağı, sıcacık bir yer. Minicik sokak, tipik düğün fotoğraflarının arka fonu :) Dario şarkılarını mırıldanırken kendimizi İzmir Asansör'de buluyoruz. Asansörden çıktığınızda karşınızda kordonun masmavi suları! Bu manzaea gün ışığına bağlı olarak size instagramda bir sürü 'like' kazandırabilir :)

Tarihi Kemeraltı Çarşısı

“Kot lazım mı” seslerini takip ederek ulaşacağınız Kemeraltı Çarşı’sı her şehrimizde yer alan tipik ucuzluk çarşılarının İzmir versiyonu. Muhtemelen her türlü ıvır zıvırı bulabileceğiniz Pazar tekstil alışverişi kadar, kahve keyifleriyle de iyi bir durak. Hava sıcaksa, karadut şerbeti içmeyi unutmayın.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi

İzmir’in en Avrupalı ya da en kendine has yeri Kıbrıs Şehitleri Caddesi tüm eğlencenin, müziğin, lezzetin, sanatın, oyunun ve dinlencenin kalbinin attığı yer. Sabah alışveriş ve kahvaltı, öğlen güneş altında geçip gidilesi sokaklar, akşamdan itibaren dolup taşan mekanlar ve eğlence gece kendini rakı kadehlerine bırakırken, efsane İzmir sokak lezzetleri de bizleri Kıbrıs Şehitleri’nde bekliyor. Yumulun!

İzmir Fuar ve Lunapark

Tarihi İzmir Fuarı ve lunapark, civarındaki yürüyüş ve spor yollarıyla şehrin içinde bir yeşillik alan. Özellikle sıcak saatlerde kapalı bir mekana girmiyorsanız, burada gidip soluklanabilirsiniz.

İzmir, İzmir civarında gezilecek yerler, bütçe önerileri, yeme içme bilgileri ve detaylı İzmir gezi rehberi için tıklayabilirsiniz.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!