İstanbullular'a Yakın Ekonomik Kaçış Noktaları

Büyük şehrin karmaşasından birkaç günlüğüne de olsa kaçmanın vakti geldi çattı. Peki keyifli ve rahatlatıcı bir hafta sonu kaçamağı için nereye gitmeli?
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Abant – Yürüyüş meraklıları için cennet;

Hem İstanbul’a hem de Ankara’ya birkaç saatlik mesafedeki Abant, gelmiş geçmiş en popüler hafta sonu rotalarından biri. Çünkü burada hem doğa içinde uzun yürüyüşler veya piknikler yapmak hem de yamaç paraşütü gibi heyacanlı aktivitelere katılmak mümkün. Tavsiyemiz, önce Abant’ın birbirinden güzel otellerinden birine yerleşmeniz, ardından spor kıyafetlerinizi giyip Abant Gölü’nü ve Yedigöller Parkı’nı ziyaret edip, sessizliğin ve huzurun sesini dinlemeniz. Unutmadan söyleyelim; Türkiye’nin en romantik noktalarından biri olan Abant, çiftler için de ideal. Geceliği 336 TL’den başlayan oda fiyatları için Hotels.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Ağva – Yeşilin 50 tonuna hayran olmak için;

İstanbul’a o kadar yakın ki, Ağva’yı şehrin arka bahçesi olarak nitelendirebiliriz. Ancak mesafe bu denli az olsa da, bu minik ve sevimli destinasyonda kuşların şarkılarını huzur içinde dinlemek mümkün. Göksu ve Yeşilçay ırmakları arasında konumlanan Ağva’da oksijen dolu havayı ciğerlerinize çekebilir, ruhunuzu dinlendiren tekne gezilerine katılabilir ya da ulu bir çınarın altında oturup, doğa ananın güzelliklerine şahitlik edebilirsiniz. Elbette hiçbir hafta sonu kaçamağı, güzel bir yemek olmadan tamamlanmaz. Bu yüzden tavsiyemiz, Ağva’nın meşhur balık restoranlarından birini mutlaka ziyaret etmeniz. Hotels.com’da 129 TL’den başlayan fiyatlar ile kendinize en uygun konaklama seçeneğini bulabilirsiniz.

İki Dere Arasına Kurulmuş Köy Ağva’da Gezilecek Yerler

Edirne – Tarih dolu bir aile gezisi;

Hem antik bir Roma kenti hem de Osmanlı İmparatorluğu’nun ikinci başkenti… Edirne, sahip olduğu ve bugüne dek korumayı başardığı tarihi birikimiyle, minik bir aile gezisi için ideal. Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan’ın kesişim noktasında yer alan kentin en önemli zenginliğiyse, dünyaca ünlü Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan ve 16. yüzyılda inşa edilen Selimiye Camii'si. Diğer yandan Edirne, her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği, şanına yaraşır bir uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yapıyor; elbette meşhur Kırkpınar Yağlı Güreş Şenliği’nden bahsediyoruz. Edirne’ye tarih dolu bir ziyarete başlamadan önce, Hotels.com’da geceliği 178 TL’den başlayan fiyatlarla bir oda ayırtmayı unutmayın.

Bursa – Kebap aşkı ve daha fazlası;

Uludağ eteklerinde kurulu bu şehir, ‘Yeşil Bursa’ olarak bilinmesinin yanı sıra elbette lezzetiyle parmak ısırtan İskender Kebaba da ev sahipliği yapıyor. Şehrin meşhur kebapçılarında aldığınız kalorileri yakmak istediğinizde ise, tarihi yapıları ziyaret etmenizi öneririz. Selçuklulardan kalan Ulu Camii ve Muradiye Hüdavendigar Camii'si, Yeşil Camii, Emir Sultan Camii'si ve elbette tarihi pazar. Dönüş yolundaysa çinileriyle dünya çapında üne kavuşan İznik’e uğrayıp eviniz için minik bir hatıra almayı unutmayın.

700 Yıllık Bir Osmanlı Köyü: Cumalıkızık

Bursa Gece Hayatının En Ünlü İsmiyle Felekten Bir Gece

Yalova – Vücudunuzu şımartmak için;

Soğuk ve zorlu kış aylarının ardından, yalnızca ruhunuzun ve beyninizin değil bedeninizin de rahatlamaya ihtiyacı var. Termal kaynakları, şifa veren kaplıcaları ve doğal güzellikleriyle Yalova, bu iş için biçilmiş kaftan. Şehir hayatının yorucu etkisinden uzaklaşabilmek için, öncelikle yeşilliklerle çevrili Armutlu’daki kaplıcaları ziyaret etmelisiniz. Sudüşen ve Erikli şelalelerini görmeyi ve huzurlu Dipsiz Gölü’nü gezmeyi de unutmayın. 155 TL’den başlayan fiyatlarla Yalova’nın termal tesislerinde konaklamak için Hotels.com’u ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul'dan uzaklaşmak isteyenlere harika bir tavsiyemiz var!

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!