İstanbul’dan Gelibolu’ya Kürekle

Magma’dan Hüseyin Ürkmez ve üç arkadaşı barış için İstanbul’dan Gelibolu’ya kürek çekti.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Fotoğraf: Tayfun ışık

Magma’nın basın sponsorluğunu üstlendiği Kürekle İstanbul - Gelibolu 2016 yolculuğu, İstanbul Yeşilköy balıkçı barınağından 16 Nisan’da başlayarak 23 Nisan’da Gelibolu’da tamamlandı. Tam yedi gün süren yolculuk, kürek ve bisiklet ekspedisyonlarıyla tanıdığımız Hüseyin Ürkmez tarafından gerçekleştirildi.

Ürkmez, Türkiye’nin kıyılarını ve yedi ülkeyi kürek çekerek gezmiş bir deniz tutkunu; kendisi Çanakkale’ye sandalla tam 11 kez gitti. İki kadın, iki erkek olmak üzere dört kişiden oluşan ekipte 1992 - 1997 yılları arasında Uzaklar yelkenlisiyle dünya seyahati yapan Zuhâl Atasoy, müzisyen / denizci Tayfun Işık ve emekli bankacı / bisikletçi Hürrem Öztürk de yer aldı.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı anısına 5,60 metre boyundaki 1930 yapımı İz adlı piyade tipi bir kayıkla İstanbul’dan Çanakkale’ye kürek çeken ekip, yolculuğun amacının Gelibolu Savaşları anısına “Barış” mesajı vermek olduğunu belirtti. Çanakkale Savaşı’na ithafen bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen yolculuk önümüzdeki yıllarda da yapılacak.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!