Iguaçu Şelalesi, Brezilya

Güney Amerika

Iguaçu Şelalesi

Niagara'nın rakibi Iguaçu Şelalesi, Arjantin-Brezilya sınırındaki Iguaçu Nehri’nin üzerinde yer alan çağlayan serisinden oluşuyor. UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı'dır. Dünyanın en güzel doğal güzelliklerinden biri olarak görülüyor ve burayı ziyaret edenlere değişik açılardan güzel manzaralar sunuyor. Iguaçu, bazılarının daha güzel olduğunu iddia ettiği Niagara Şelalesi ile eşit düzeyde, fakat geri planda kalmış.

Iguaçu, 3 km boyunca uzanan ve 80 m’den fazla yükseklikten dökülen yüzlerce çağlayandan oluşuyor. Brezilya tarafında, Foz do Iguaçu kenti ve havaalanı bölgeye giriş noktası. Hangi tarafın daha güzel bir manzaraya sahip olduğu konusu tartışmalı olsa da, ziyaret edenlerin genel görüşü ikisinin de çok güzel ama farklı oldukları yönünde.

Genel bir bilgi olarak aklınızda bulunsun: Arjantin tarafı daha büyükken, Brezilya tarafı daha gelişmiş (daha konforlu, fakat Brezilya tarafında güvenlik bazen sorun olabilir). Arjantin tarafında şelalelere daha çok yaklaşabilirsiniz (örneğin Devil's Throat), ama Brezilya tarafı daha iyi bir manzara sunuyor.


Anahtar Bilgiler
  • Iguaçu Şelalesi, Brezilya’da bir bölge.
  • Rakımı 170 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı IGU (Cataratas, Iguassu Falls).
  • Para birimi Brezilya Reali.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...