Hurgada, Mısır

Afrika

Hurgada

Mısır'ın Tatil Beldesi

Hurgada, Mısır'ın Kızıldeniz Bölgesi'nde bulunan yaklaşık 250,000 nüfuslu bir tatil beldesi. Eğer İstanbul'da veya bu bölgeye yakın bir yerde oturuyorsanız, yapılan uçuşlar sayesinde buraya kolaylıkla erişebilirsiniz. Ancak dünyanın farklı yerlerinden buraya gelmek biraz daha zor.

Burası, 1980'lere kadar sakin bir balıkçı kasabasıydı. Turizm bu tarihten sonra, yatırımcılar tarafından kasabanın plajlarının, muhteşem mercan resiflerinin ve yıl boyunca sahip olduğu hoş havanın keşfedilmesi ile başlamış. Daha sonra büyük bir süratle tatil köyleri ve lüks oteller inşa edilmeye başlanmış. Denizin karşısında bulunan Sharm el-Sheikh ile rekabet halinde olan bu kasaba sizleri hiçbir konuda hayal kırıklığına uğratmayacak. Eğer istediğiniz gece hayatı ise Sharm'dan sonra ikinci en iyi mekan burası.

Biraz rahatlamak için otantik bir Mısır şehri arıyorsanız (Ki bu neyin peşinde olduğunuza bağlı olarak kötü de olabilir), burası daha iyi bir seçim. Tüm bunlara ek olarak Hurgada, Mısır'ın diğer yerlerine göre rahat ve güvenli şekilde gezebileceğiniz bir kasaba.

Burası 3 parçaya bölünmüş. Hareketli eski şehir El Dahar, en lüks otelleri bulabileceğiniz bir yer olan Sekalla ve son olarak en modern çevrenin bulunduğu alan olan El Memsha. Bu yer, faaliyetleri açısından oldukça etkileyici. Dalış, diğer su sporları ve plaj etkinlikleri var. Ayrıca akvaryum, Aqua Park, Cennet Giftun Adaları Kıyıları ve hatta çölde safari ya da Luxor için gezi programları bulunuyor.

Not: Hurgada, Mısır'a uluslararası geziler girişi için iyi bir nokta değildir. İskenderiye şehrinden girmeyi deneyin.


Anahtar Bilgiler
  • Hurgada, Mısır'ın Al Bahr al Ahmar Bölgesi'nde bulunan bir şehir.
  • Nüfusu 261,714.
  • Rakımı 11 m.
  • Ulaşımı sağlamak için en uygun havaalanı HRG (Hurgada, Hurgada).
  • Burada konuşulan ana dil mısır arapçası. İngilizce konuşulma seviyesi düşük.
  • Para birimi Mısır Poundu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...