Huangshan Sıradağları, Çin Halk Cumhuriyeti

Asya

Huangshan Sıradağları

Çin’de size bir manzara resminin içinde yürüyormuş gibi hissettiren bir yer varsa, o da Huangshan’dır. Granit ve kayaların bariz bileşimi Huangshan’ın doruklarına yükselir. Burada bulunan her türlü çam ağacı tuhaf bir şekilde size sanki bahar gelmiş gibi hissettirir. Güneşli günlerde bu muazzam manzara (özellikle gün doğumu ve batımında demek yanlış olur çünkü bunlarda daha fazlasını göreceksiniz) zirve bulutlara saklandığında daha da güzel görünür.

Burada birçok doğal güzellik var ancak Huangshan hepsinden biraz farklı. Dağa ulaşım sıklıkla teleferikle sağlanır. Buradan rotanızı patika döşenmiş yollara ve merdivenlere çevirebilirsiniz. Burada küçük bir uyarıda bulunalım: Çin’de dağ tırmanışı yapmayı düşünüyorsanız, Alp Dağları'na tırmanmak gibi olmasını beklemeyin.

Yürürken yalnız olmayacaksınız. Mikrofonla konuşan Çinli tur rehberlerinin kötü sesleri biraz rahatsız edici olabilir. Turistler genellikle buraya yakın olan Tangkou ya da Tunxi’de (günümüzde Hungshan olarak bilinir) bir gece kalırlar. Sonra dağ gezisi yaparlar, günün sonunda geri dönerler ya da geceyi buradaki otellerden birinde geçirirler.


Anahtar Bilgiler
  • Huangshan ya da Yellow dağları, Çin'in başlıca dağlarından bir tanesi.
  • Rakımı 710 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havalimanı HGH (Hangzhou, Hangzhou).
  • Para birimi Çin Yuanı Renminbi. (RMB) (CNY)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...