Hua Hin, Tayland

Asya

Hua Hin

Tayland'ın muhteşem plajlı tatil köyü Hua Hin, Tayland'da küçük bir kıyı şehri, Pattaya'daki Tayland Körfezi'nin neredeyse karşı tarafında bulunuyor. Bangkok'dan 3 saat sürüş mesafesinde olan bu şehir, Taylandlılar'ın kendileri için (Asiller dahil) çok sevilen bir plaj girişi. Fakat son yıllarda seyahat eden birçok yabancının da güzergahına eklenmiş bir yer oldu.

Burada tatil yapan insanlarla konuştuktan sonra öğrendik ki, ortak görüşe göre, burası onların umduğundan fazlasını vermiş. Eskiden nispeten sessizken, şu anda turistlerin yığınla gelmesi sonucu büyük, uluslararası otel zincirlerinin kurulması, Hua Hin'i oldukça gelişmiş bir yer yaptı. Burada alışveriş yapabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz birçok yer, gece pazarı, Tai dans kulüpleri ve barlar var.

Tayland'daki diğer plajlı tatil köylerinde bulunan ateşli gece hayatını beklemeyin (eğer buraya bunun için gelmek istiyorsanız!). Bunun yerine her gezgini memnun edecek iyi bir denge ile karşılacağınızı bekliyoruz. Burada esas cazibe, restaurantların ve organize edilebilecek birçok su sporu faaliyetiyle otellerin dolu olduğu, birkaç kilometre uzunluğundaki Hua Hin Plajı. Saraylar (mesela Klai Kangwon yaz sarayı), mağaralar, manzaralı noktalar, tapınaklar, parklar, şelaleler vs. şehrin dışındaki diğer ilgi çeken noktalar.


Anahtar Bilgiler
  • Hua Hin, Tayland'ın Prachuap Khiri Khan Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 84.883.
  • Rakım 10 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı BKK (Suvarnabhumi International, Bangkok).
  • Para birimi Tay Bahtı.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...