Hovd, Moğolistan

Asya

Hovd

Sert Koşullar ve Uçsuz Bucaksız Boşluk

Hovd, (Moğolistan'da bulunan ve Khovd olarak da söylenebilen) Moğolistan'ın uzak batısında kalan, Hovd Aimag'ın (il) bir kasabasıdır. 240 yıl geriye gidilecek olduğunda, Mançular buraya yerleşmeye başlamış, şehir iş ve ticaret merkezi olarak kurulmuştur. Günümüzde de aynı şekilde ticaret merkezlerinden biri ve çoğunlukla Çin ile bağlantılı olarak ticaret yapılıyor.

Hovd hakkındaki en ilginç şeylerden biri etnik ve kültürel çeşitlilik. Bu konuda Hovd, Moğolistan'ın başkenti dışında rakipsizdir. 30.000 olan nüfusu Özbek, Kazak, Zakçin, Bayad ve Koton başta olmak üzere 10 farklı etnik gruptan oluşuyor. Daha da fazlasını öğrenebilmek için yerel araştırmaların bulunduğu müzelere gidebilir, arkeolojik kazılardan çıkan eserlerin ve etnik grupların geleneksel kıyafetlerini inceleyebilirsiniz.

Yerel halkın kasabada yaygın olarak ziyaret ettiği yerler, orada bulunan tiyatro ve Ard Ayush Meydanı. Kültürün yanında, Hovd civarında pek çok manzara bulunuyor. Ayrıca karla kaplı dağ zirveleri, göller, nehirler ve çöl kumları burada bulunan doğal çeşitlilikler arasında.


Anahtar Bilgiler
  • Hovd, Moğolistan'da bir şehir.
  • Nüfusu 27.924.
  • Rakımı 1396 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı HVD (Khovd).
  • Para birimi Moğolistan Tugriki.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...