Houston, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Houston

Şaşırtıcı şekilde eğlenceli Teksas eyaletindeki Houston şehri, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük dördüncü kenti. Sadece nüfus anlamında değil, aynı zamanda yerleşim boyutu olarak da büyük. Sadece Los Angeles gibi büyük şehirler, bu yerin genişleyen kentsel alanını geride bırakır.

Turistlerin mutlak uğrak yeri olabilecek özellikleri taşımamasına rağmen, ülkenin güney kısımlarını gezmek için zaman yaratırsanız, güzergahınızdaki görmeniz gereken şehirlerdendir. Şehrin merkezi ve müzelerin bulunduğu kısım, turistler için görülmesi gereken yerlerden. Burası eskiden, dünyanın en büyük enerji şirketlerinden birinin yönetim merkezine ev sahipliği yapıyordu.

Houston'a giderek oradaki gökdelenlere bir göz atabilir, alışveriş yapabilir ve şehrin sunduğu mükemmel mutfağın keyfini çıkarabilirsiniz. Binalar arası geniş tünel sistemi var ve bu tünellerle yukarıda bahsedilen yerleri bulabilirsiniz. Bunun yanında büyük bar, restoran ve tiyatro birleşimi bir yer olan Bayou Merkezi'ni de ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Daha ilgi çekici yerler için şehir merkezinin güneyinde yer alan Müzeler Bölgesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu yeşil alanda Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Bilimleri Müzesi, Çocuk Müzesi ve Houston Hayvanat Bahçesi'ni bulabilirsiniz. Buraları gezmek aşağı yukarı 2 gününüzü alacaktır. Şehrin dışında, hem eğitici hem de eğlenceli bir deneyim yaşayabileceğiniz Johnson Uzay Merkezi'ni bulabilirsiniz.

Not: Houston, geniş uluslararası hava ağıyla ABD'ye gezi için oldukça iyi bir başlangıç noktası.


Anahtar Bilgiler
  • ABD'nin Teksas Bölgesi'ndeki bir şehri.
  • Nüfusu 2,239,559.
  • Rakımı 15 metre.
  • En uygun havaalanı IAH (George Bush Kıtalararası Havaalanı, Houston).
  • Anadil İngilizce. İngilizce konuşma becerisi oldukça yüksek.
  • Para birimi ise Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...