Hollywood Hogwarts'ına Kavuştu: Harry Potter Büyücülük Dünyası'na Hoşgeldiniz!

Accio Hollywood!
Ucuz Bilet Bulunuyor...

1997'den beri bu büyünün etkisi altındayız...

Hogsmeade Köyü'nden Godric's Hollow'a, Bağıran Baraka'dan Yasak Orman'a, Quidditch Sahası'ndan Hogwarts'a kadar... Son 20 yılın bir noktasını çocuk olarak geçirenler resmen bu mahallede büyüdü! Önce hiçbir işe yaramadığımıza yemin ettik, zamanı gelince 'Muziplik tamamlandı' dedik; bir sürü büyü ezberledik...

İlk aklımıza gelen ise elbette Harry, Ron ve Hermione'nin de ilk öğrendiği büyü olan Wingardium Leviosa!

J.K. Rowling'in 7 romanlık serisi, romanlardan uyarlanan filmlerle birlikte dünya sinema ve edebiyat tarihinin son zamanlarda gördüğü en büyük fenomen haline geldi. Son kitap Ölüm Yadigarları 2007'de piyasaya çıktı, son kitabın filmi ise 2 bölüm halinde 2010 ve 2011'de vizyona girdi...

Yani son 5 yıldır dünya pek bir muggle, pek bir sıkıcı!

Biz son beş yılımızı sıkıldıkça Harry Potter filmlerini tekrar izleyerek, ''Ah be Broadway müzikali yapılmış, niye filmini çekmiyorlar ki be!'' diye hayıflanarak, devam filmiyle ilgili en ufak detaya bile çölde su bulmuş gibi sarılarak geçirdik.

Tabii Universal Studios'un planları bambaşkaydı!

Önce ''Fantastik Canavarlar Nelerdir & Nerede Bulunurlar''ın haberini aldık :)

Harry Potter ve kankalarına ders kitabı diye okutulan Fantastik Canavarlar Nelerdir & Nerede Bulunurlar'ın filmi çekildi, hattâ bu Kasım'da vizyona giriyor! 1920'ler Amerika'sında geçecek olan film 7 bölümlük Harry Potter serisine bir spin-off özelliğinde... Başrolünde ise son yılların en başarılı oyunculuklarını sergileyen Eddie Redmayne oynuyor!

Biz buna bile aşırı heyecanlanmıştık ki, Universal Studios'tan bir gol haberi daha geldi. Öyle bir haber ki, bundan sonra alacağımız her kararı oraya gitmemize yardımcı olacak şekilde alacağız.

HARRY POTTER BÜYÜCÜLÜK DÜNYASI, HOLLYWOOD!

The Wizarding World of Harry Potter Hollywood, 7 Nisan 2016'da ilk ziyaretçilerini kabul etti!

Daha önce Orlando'ya ve Japonya'ya da bu eğlence parkının şubeleri açılmıştı, ancak Hollywood'daki hiç kuşkusuz en iyi donanıma sahip olanı.

İçeriye bakmak ister misiniz?

Hogsmeade Köyü

Ollivander'ın dükkanından kendi asanızı alabildiğiniz o güzel köy...

''Asa büyücüyü seçer'' kısmını bile düşünmüşler :) Birkaç asa denedikten sonra gerekli efektler veriliyor, hafif bir ürperti ve ışık parlaması ile o asanın sizin asanız olduğunu anlıyorsunuz!

Dükkanda ayrıca Harry Potter'ın, Dumbledore'un ve Voldemort'un asalarını da satın alabiliyorsunuz, ama bunun için oraya kadar yorulmanıza gerek yok!

Peki ya kaymak birası?

Tabii ki en kralı var. İçerken dudağınızın üstünde köpükten bıyık bırakmayı unutmayın!

Arkadaşlarınıza Hogsmeade damgalı mektuplar yollayabiliyor...

...sonra onlarla Hogwarts trenine atlayıp yeniden buraya gelebiliyorsunuz!

Ölümyiyenler tarafından rahatsız edilmeyeceksiniz, merak etmeyin...

Peki ya Hogwarts?

Girişinden yukarıya baktığınızda ''Şu an gerçekten de Hogwarts'a giriyorum!'' diyeceksiniz, çünkü binanın yapımında oldukça zeki bir tasarım kullanılmış.

Her mimari ayrıntısı filmle birebir olan maket binanın ilk katı birebir boyutlarda. Üst katlara doğru ise boyutlar gittikçe küçülüyor. Bu mimari taktik sayesinde, zeminden kulenin tepesine doğru baktığınızda binanın boyutunda hiçbir fark algılamıyorsunuz ;)

İçeri girdiğinizde de ''Şu an gerçekten de Hogwarts'a giriyorum!'' cümlesinden zerre pişmanlık duymuyorsunuz.

Çünkü hareket eden, sizi izleyen ve vır vır konuşan tablolardan...

Binaların skorborduna kadar her şey düşünülmüş (Tabii ki Gryffindor önde).

Kelid Aynası bile var yahu!

Özetle, yazının en başında da dediğimiz gibi; bundan sonra vereceğimiz her kararı buraya gitmemize yardımcı olacak şekilde vereceğiz... ÇÜNKÜ MUGGLE'LIK ÇOK SIKICI!

---

Kaynaklar: Edition.cnn.com, Wikipedia.org, Usatoday.com & Variety.com

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!