Hobbiton, Yeni Zelanda

Avrupa

Hobbiton

Uçuk kaçık hayallerin tamamlandığı yer Hobbiton. J.R.R Tolkien'in ünlü Yüzüklerin Efendisi ya da Hobbit kitaplarının bir fanı iseniz, bu yeri mutlaka biliyor olmalısınız.

Burası bir film seti dizaynı. Filmden sonra, turistler için gezinti alanına dönüştürüldü. Burada filmlerin bazılarında kullanılmış 37 tane Hobbit oyuğu bulunuyor, bunun yanında bahçeler, bir köprü, bir değirmen ve bir de 'the Green Dragon Inn' (Yeşil Ejderha Hanı) bulunuyor. Peter Jackson, yapacağı bu filmlerin ortamı için Yeni Zelanda'yı seçmekte iyi bir karar vermiş.

Buradan daha iyi bir film seti yeri hayal edemiyoruz. Bu durum, Yeni Zelanda'daki turizmde sansasyonel bir canlanma, gerçeklik ve fantazi arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran, çok değerli ve küçük bir 'Hobbiton' yarattı. Bazı yabancı ögeler de bu fantastik olgunun içine dahil oldu. Örneğin, Yeni Zelanda Hükümeti bazı film karakterlerini içeren madeni paralar bastılar. Bazıları kitaplarda yaratılan dillere özgüydü (Örn, Dwarfça gibi) ve bu paralar yasal olarak kullanılmakta.


Anahtar Bilgiler
  • Hobbiton, Yeni Zelanda'da bir bölge.
  • Rakımı 67 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı, HLZ (Hamilton, Hamilton).
  • Para birimi Yeni Zelanda Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...