Hermosillo, Meksika

Kuzey Amerika

Hermosillo

Mexico City’den, Amerika Birleşik Devletleri’nin Phoenix, LA gibi şehirlerinden, buraya günlük uçuşlar yapılabilmesi, Hermosillo'yu seyahat edilmesi kolay bir şehir yapıyor. Kuzeyden başlayan Federal Otoyol, 15 şehirden geçer ve burada diğer yönlere giden otobanlara ayrılır, bu da demek oluyor ki güneye doğru gidenlerin (ve Tucson’un güneyinde bulunan Nogales’ten sınırı geçenlerin) bu şehre yolları düşebilir.

Sonora Üniversitesi’nin Kitaplık Müzesi (aynı zamanda antropoloji, arkeoloji ve tarih müzesi) ve sanat galerisi de olan Sonora Sanat Müzesi ile müze listesi buraya gelmenizde etkileyici olabilir. Şehirde ekoloji merkezi (hayvanat bahçesinin içerisinde) ve Yunus Akvaryumu da bulunuyor. Şehir merkezindeki Bakire Fatima Kilisesi ile Plaza Zaragoza görülmeye değer.

Burada aynı zamanda birçok alışveriş merkezi ve hemen hemen her mutfaktan yemek önerileri sunan restoranlar da bulabilirsiniz. Şehrin dışındaki Plaza Sendero’da ise birçok dükkan, restoran ve sinema bulunuyor. Hermosillo, Meksika’nın kuzeybatısında yer alan Sonora Eyaleti'nde yer alır ve yazları hiç de zevkli bir yer değil.

Yaz aylarında, Sonora Çölleri'nin ortasında yer alan bu şehirdeki hava sıcaklığı dayanılabilir seviyeyi çoktan aşıyor. Hermosillo’da zaman harcamaya değer mi sorusunun cevabına gelirsek, biz çok da ikna olmadık.

Not: Hermosillo, gelişmiş uluslararası hava ağı ile Meksika seyahatine başlamak için güzel bir nokta.


Anahtar Bilgiler
  • Hermosillo, Meksika’nın Sonora Eyaleti'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 784.342.
  • Rakımı 205 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı HMO (Gen Pesqueira Garcia, Hermosillo).
  • En çok konuşulan dil İspanyolca ve genel İngilizce seviyesi orta.
  • Para birimi Meksika Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...