Her Şeyi Bırakıp Dünya Turuna Çıkan Bu Çifti Toplanıp Dövsek Mi?

''Valla abi... Bırakacağım işi gücü, gideceğim Ege'de bir köye yerleşeceğim.... Bıktım böyle yaşamaktan'' dedi ve alarm çaldı... İşe geç kalmıştı.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Düşünsenize... Dünyayı gezmek zaten her insanın hayalinde olan bir şey. Bir gün karar verip işi bırakıyorsunuz, para edecek eşyalarınızı satıyorsunuz ve sadece 4 çanta ile (1 tanesinin içinde kamera ve fotoğraf makinesi ekipmanları var) yola çıkıyorsunuz.

İşte 15 yıl boyunca reklam sektöründe çalışıp ''ehhh yeter be'' diyen Chanel ve Stevo adlı çift, hem de taaa Johannesburg, Afrika'dan böyle inanılmaz bir maceraya kalkışmışlar.

Yaklaşık 1 sene önce yola çıkan, ''Wanderlist'' dedikleri (buna ölmeden önce yapılacaklar listesi gibi bir şey diyebiliriz) bir liste oluşturup, çantalarını alarak yola çıkan çift 2 ayda 11.000 km yol yapmışlar.

(Gittikleri yerleri ''kilometre hesabı'' kayıt altına alan çift şu an 53.000 km'yi geçtiler. İnanılması güç değil mi?)

Kuzey kutbunda bir Husky çiftliğinde kısa bir mola vermişler, Almanya-Berlin'de bira içip dans etmişler, Alplere tırmanmışlar hatta bir alpaka (lama benzeri bir hayvan) ile selfie bile yapmışlar :) Bu mükemmel yolculuğu eş zamanlı olarak kendi sitelerinden paylaşan çiftin birkaç fotoğrafı ile sizi kısa bir dünya turuna çıkaralım istedik biz de; kötü mü ettik?

Bu arada çiftin sitesine göz atmak isterseniz; howfarfromhome.com - Instagram - Twitter

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!