Her Gün Kahve İçmekten Vazgeçerseniz Paris’e Bile Gidebilirsiniz

Günlük bütçemizi düşünecek olursak geziler için para biriktirmek zor olabiliyor. Aynı zamanda da çoğumuz gezmek, yeni yerleri keşfetmek istiyoruz. Yine de hala “gün içinde kargo”, “online hizmetler” hayatımızın tam merkezindeyken içimizdeki gezgini nasıl durdurabiliriz ki?
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Üçüncü taraf uzman araştırma ve danışma şirketi olan YouGov PLC tarafından 1,158 Amerikan Y Kuşağı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, 16-22 Şubat 2016 tarihinde Topdeck’in talebi ile katılımcıların %87’si tatile para biriktirebilmek pek çok günlük ihtiyaçlarından vazgeçmeye hazır.

Sonuçlara göre Y kuşağı üç kolaylıktan vazgeçmeye hazır: eve sipariş verme, arkadaşlarla dışarıda takılma ve kahve. Katılımcıların yarısından fazlası (%60’ı) tatile para biriktirmek için eve sipariş vermekten vazgeçmeye hazır.

Gündemi kaçırma korkusu yani FOMO (Fear of Missing Out) hastalığına sahip bir jenerasyonun %51’i ise tatile para biriktirmek için arkadaşları ile buluşmaktan ve %46’sı ise kahve içme alışkanlıklarından vazgeçmeye hazır.

Biz de bu üç “günlük ihtiyaçtan” kendimize kahveyi baz aldık. Square firması aracılığı ile standart sade bir kahvenin ortalama fiyatının $2.70 olduğunu öğrendik. (Türkiye'de ortalama 5 TL) Yani günde bir adet kahve içmenizin size yıllık maliyeti $985.50. (Türkiye'de 1825 TL)

Expedia uzmanları ile en uygun tatil paketini araştırdık. Gidiş geliş ücreti ve en az 3 yıldızlı bir otelde üç gün kalmanın fiyatını belirledik. Seyahat için de 5 Mayıs- 8 Mayıs tarihlerini ve New York City, Los Angeles, Dallas, San Francisco, Atlanta ve Şikago Havaalanlarını seçtik.

Tüm fiyatları kişi başı ücretlere göre hesaplandı. O yüzden sizinle beraber kahveden vazgeçecek bir kişi daha bulursanız, bu iş tamam. Kahveden vazgeçmem mümkün değil diyorsanız kendinize buradan bir kahve makinesi alın, evinizde kendi kahvenizi kendiniz yapın, bir termonasa koyarak yanınıza alın.

Cabo - $908

Hareket Yeri: Atlanta

Varış Yeri: Los Cabos

Nerede Kalacaksınız: Pueblo Bonito Los Cabos Blanco. Akdeniz tarzında her şey dahil bu otel Cortez Denizi manzaralı.

San Diego - $868

Hareket Yeri: Dallas

Varış Yeri: San Diego

Nerede Kalacaksınız: 1910 yılından beri San Diego simgesi haline gelmiş The US Grant. Şehrin canlı ve tarihi Gaslamp Bölgesi'nde yer alıyor.

Montreal - $887

Hareket Yeri: San Francisco

Varış Yeri: Montreal

Nerede Kalacaksınız: W Montreal. Old Montreal yanında bulunan bu otel şehrin çoğu etkinlik alanına yakın.

Seattle - $916

Hareket Yeri: Chicago

Varış Yeri: Seattle

Nerede Kalacaksınız: Seattle Marriott Waterfront. Bell Harbor Merkezi’nin karşısındaki sokakta yer alan bu otel Pike Palace Market’a yürüyüş mesafesi uzaklığında.

San Juan - $856

Hareket Yeri: Atlanta

Varış Yeri: San Juan, Puerto Rico

Nerede Kalacaksınız: The Ritz-Carlton, San Juan. Okyanusa manzaralı, gemileri ve dalgaları izleyebileceğiniz bir otel.

New Orleans - $836

Hareket Yeri: Los Angeles

Varış Yeri: New Orleans

Nerede Kalacaksınız: St. James Hotel. Banks Arcade’de bulunan bu lüks otel aynı zamanda Fransız Mahallesinde bulunan bir 19. yüzyıl binası.

Miami - $870

Hareket Yeri: Los Angeles

Varış Yeri: Miami

Nerede Kalacaksınız: The Miami Beach EDITION, okyanus manzaralı bir otel.

Denver - $702

Hareket Yeri: New York

Varış Yeri: Denver

Nerede Kalacaksınız: The Ritz-Carlton. Coors Field’da sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan yüksek kaliteli bir otel.

Londra - $902

Hareket Yeri: New York

Varış Yeri: Londra

Nerede Kalacaksınız: The Tower Hotel. Thames Nehri üzerinde yer alan Tower Bridge’e ve Londra Kalesi'ne yakın bir bölgede bulunuyor.

Paris - $984

Hareket Yeri: New York

Varış Yeri: Paris

Nerede Kalacaksınız: Hotel Pont Royal. Saint Germain des Prés butikleri ve sanat galerileri ile iç içe olan lüks bir otel.

New York - $863

Hareket Yeri: Los Angeles

Varış Yeri: New York

Nerede Kalacaksınız: JW Marriott Essex House New York. Central Park manzaralı, Midtown merkezinde bulunan bir otel.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!