Heidelberg, Almanya

Avrupa

Heidelberg

Almanya'nın En Güzel Şehirlerinden Biri

Heidelberg, Güneybatı Almanya'nın Baden-Württemberg Bölgesi'nde, Neckar Nehri üzerinde bulunuyor. Almanya'nın en güzel şehri ünvanını almak için oldukça güçlü bir rakip.

150,000 kişiye ev sahipliği yapan şehir, Odenwald Vadisi üzerinde yer alıyor. Heidelberg aynı zamanda, şehrin adına sahip olan ve 56'dan az olmayan Nobel Ödülü alan ünlü bir üniversiteye de sahip.

Peki, Heidelberg şehrini bu kadar özel yapan ne? Muhtemelen şehrin sahip olduğu tarihi manzaranın güzelliği. Şehrin birçok yerinde eşi benzeri olmayan tarihi yapılar, modern yapılar ile iç içe bulunuyor. Birçok kasabası, turistlerin bu tarihi içlerinde yaşamasına izin veriyor.

Heidelberg'e en yüksek yapısı olan Kilise Kulesi'nden baktığınız zaman, nehrin yanında sıralanmış olan kırmızı çatılı evlerin manzarası sizleri büyüleyecek. Buradan belediye binasını, üniversite binasını ve şehrin meydanını da görebilirsiniz. Ama en önemli yapısı elbette eski kentin üzerinde duran Heidelberg Kalesi. "Schloss" tüm Avrupa'daki en etkileyici kalelerden birisi olarak görülüyor.


Anahtar Bilgiler
  • Heidelberg, Almanya'nın Baden-Württemberg Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 150,335.
  • Rakımı 112 metre.
  • Ulaşım için en uygun havaalanı FRA (Frankfurt International Airport, Frankfurt).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...