Hangzhou, Çin Halk Cumhuriyeti

Asya

Hangzhou

Budist Tapınakları ve Göllerin Şehri

Çin şehirlerinde dolaşırken "Bütün modern Çin şehirleri bir ya da iki çeşit mimari dizayna göre mi planlanmıştır?" sorusunu kendinize sıklıkla sorabilirsiniz. Hangzhou'nun modern alanlarının istisnası yoktur, ki ona Çin tarihinde önemli noktaları bulunan bir şehir olarak yazık ediliyor (Marco Polo, 13. yüzyılda bu şehri ziyaret etmiş ve şehri, "Dünyada gördüğüm bütün şehirlerden daha iyi" diyerek tanımlamış). Eğer jenerik modern mimarisi ile ilgileniyor ve Çin'deki yerli turistlerin favori mekanı olan Hangzhou'da kalabalıkla başa çıkabilirseniz, sizin için gerçek bir cevherdir.

Hangzhou'nun en yüksek tepelerinde, Batı Gölü (West Lake ya da Xi Hu) yer alıyor. Çinli sulu boya ressamlarının ilhamlarının nereden geldiğini, buranın etrafında biraz dolaştıktan sonra anlayabiliyorsunuz. Sisli tepeler, uzak doğu tapınakları, köprüler, köşkler ve kayıklar ile bu alanın manzarası oldukça iyi. Etrafta dolaşmak ve bisiklet sürmek için burası iyi bir bölge. Gölde bot turu ise diğer bir seçenek. Tüm bunlardan sonra bir Çin çay evine uğramak ya da bir Starbucks'a gidip biraz dinlenmek tamamen size kalmış.

Hangzhou'daki Batı Gölü'nden uzakta, yine kaçırılmaması gereken gezinti alanları bulunuyor. Lingyin Tapınağı, Çin'deki en ünlü tapınaklardan biri. Ayrıca, eğer bir tane Budist Tapınağı seçecekseniz, gölü ve Qiantag Nehri'ni izleyen Six Harmonies Budist Tapınağı, size önerimiz olacak. Yazımıza, Çin'in dış yüzü hakkında alaycı bir başlangıç yapmamıza rağmen, ekleyeceğimiz olumlu notlarda bulunuyor. Örneğin; yemekler, alışveriş ve şehirdeki partiler, birçok anlamda yakınlardaki Şangay ile rekabet edebilir nitelikte.


Anahtar Bilgiler
  • Çin'in Zhejiang Bölgesi'nin bir şehri.
  • Nüfusu 6.241.971.
  • Rakımı 19 metre.
  • En uygun havaalanı HGH (Hangzhou, Hangzhou).
  • Para birimi Çin Yuan Renminbisi.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...