Gwangju, Güney Kore

Asya

Gwangju

Güney Kore'de Demokrasinin Beşiği

Gwangju, Güney Kore, Güney Jeolla'da bulunan, yaklaşık 1.5 milyon nüfusa sahip bir şehir. Buranın adından sık sık, 1980 yılında gerçekleşen ayaklanmada, hükümet birliklerinin 200'den fazla demokrasi protestocusunu katletmesi sonucu ortaya çıkan Gwangju İsyanı ile bağlantılı olarak bahsedilmiştir. Günümüzde hala ülkenin Demokrat Partisi'nin kampanya merkezi ve böylece siyasal alanda önemli bir rol oynuyor.

Gwangju, Asya şehirleri arasında boyutu küçük olan şehirlerden olmasa da, turistler tarafından kolayca gözden kaçan, bölgeye bir hafta için gelen turistlerin uğrayıp ayrıldığı yerlerden biri. Bu durumun anlaşılabilir bir sebebi (1980 yılında yaşanan olaylar ve anıt parkı) vardır, o da turistleri buraya çekebilecek tek bir cazibe merkezinin dahi bulunmaması. Gwangju şehrinin yerine Kaohsiung, Sapporo veya Xiamen gibi şehirlere giderek atmosferin tadına varabilir ve etrafı keşfedebilirsiniz.

Arkadaş canlısı insanlar, sanat galerileri (Şehir Kore sanatına beşiklik etmiş olarak adlandırılır-Sanat Caddesi'ne bir göz atın), parklar, marketler ve festivalleri bulunur. Bunlar Gwangju'da bulabileceğiniz diğer şeyler arasında. Şehir içinde harcayacağınız vaktiniz bittikten sonra, Mudeungsan yakınlarına giderek yürüyüş yapabilir veya ünlü Boseong Çay Bahçeleri'ne göz atabilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Gwangju, Güney Kore'nin Güney Jeolla Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 1.471.324.
  • Rakımı 21 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı KWJ(Gwangju).
  • Para birimi Güney Kore Wonu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...