Güney Meksika'daki Yerel Toplulukların Etkileyici Fotoğrafları

Fotoğrafçı Dieho Huerta'nın hedefi ülkedeki tüm yerel grupları kayıt altına almak.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Fotoğrafçı Diego Huerta, fotoğraf çalışması kapsamında, Meksika'daki yerel toplulukları nefes kesen portrelerle birlikte kayıt altına almak için son dört senesini özenle ve sabırla güney Meksika bölgesinde geçirdi.

30 yaşındaki Meksikalı fotoğrafçı "Oaxaca'nın İçi" adını verdiği bu projeye, Oaxaca'ya ziyareti sırasında denk geldiği, geleneksel dansların yapılıp yerel kostümlerin sergilendiği eyaletin sekiz bölgesindeki en büyük geleneksel tören ve karnaval olan Guelaguetza'yı gördükten sonra başladı:

"Karnavalda, farklı yerel topluluklardaki tüm o renklerden ve yüzlerden etkilendim, ben de nereden geldiğimi bilmek istedim. İşte o sırada bu topluluklarının kökenlerinin olduğu yerlere gidip gelenekleri ve alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi edinip hayatlarını portrelerle belgeselleştirmeye karar verdim."

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ne göre Meksika nüfusunun yüzde 15'i yerli olarak adlandırılıyor. Bu oran 16 farklı yerel grubun olduğu Oaxaca'da yüzde 56'ya çıkıyor.

Projesi kapsamında çektiği portre fotoğrafları Instagram hesabından da paylaşan fotoğrafçı Huerta, HuffPost'a şunları anlattı:

"Oaxaca'da çok ilginç bir şey var: Bu bölge modern ve gelenekselin harmanlandığı, miras edindikleri yöreselliği korumak için savaşan yerel insanlarla melez insanların karışımı bir yer. Burada çektiğim portreler Oaxaca'da bulunan sekiz bölgede çekildi (4 yılın sonunda projenin yarısına gelebildim). Bu insanlar, ziyaret ettiğim köylerde ve küçük kasabalarda birebirde tanıştığım insanlar. Bu insanlardan bazıları şu anda dostum."

Tehuana kadınları geleneksel saç süslerini giyerken. Tehuana stili kıyafetler Meksika ikonu Frida Kahlo ile popüler hale geldi.

Fotoğrafçı Huerta, aşağıdaki Tehuana kadını ve bir köpeği gösteren fotoğrafin favorisi olduğunu söylüyor:

"Bizi denize çıkaran toz toprak bir yolda 8 kilometre yürüdük, sonunda vardığımızda uzaktan gördüğümüz kum tepeciklerine doğru yürüdük. Orada bir köpek bizi takip etmeye başladı. Biz durunca köpek ona yaklaştı ve onun hemen yanındaki gölgesine uzandı."

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!