Guam, Guam

Okyanusya

Guam

Guam'ı Neden Düşünmeyelim?

Guam'da bir gün geçirince veya buranın rastgele fotoğraflarına bakınca Amerikan bayraklarına, donanma gemilerine ve Japon turistlere rastlamamakta zorlanacaksınız. Guam, eski bir İspanyol kolonisi, Pasifik Okyanusu'nda ABD topraklarından ayrı ve Mikronezya'nın en büyük adası.

Guam, Pearl Harbor'un hemen ardından 1941 yılında Japonlar tarafından ele geçirilmiş ve 1944 yılında yeniden geri alınmış. Guam'ın stratejik askeri konumu, ABD Silahlı Kuvvetleri'nin o topraklardaki baskın varlığını açıklıyor. Ancak Japon turistlerin burada ağırlıkta olmasının nedeni pek açık değil. Cevap; göreceli uygun fiyatlar (Hawaii ile kıyasla) ve tabii ki son derece kısa uçuşlar. Japonya'da ikamet etmiyorsanız, Guam çok basit olmayan ucuz bir hedef olabilir. Fakat neden bunu düşünmüyoruz? Sahip olduğu mükemmel plajları ve masmavi suları ile merkez bölgede bulunan Tumon Bay tatil konaklaması (Hyatt, Hilton) çok şaşırtıcı bir durumda değil.

Tumon şeridinde gelişmiş gece hayatı, lüks alışveriş dükkanları ve su sporlarının bolluğu ile dünyanın bu bölümünde ses getirmeye çoktan başladı. Fakat bize göre turist çeken yerleri; dağların yamaçları arasında yer alan köyleri ve genel ada kültürü. Rüstik atmosferi, sessizliği ve huzuru ile gerçekten sevebileceğiniz bir yer.

Güney Kore, Tayvan, Filipinler ve hatta Avustralya gibi Asya-Pasifik ülkesi vatandaşlarının kullanabileceği direkt uçuşlar bulunuyor, Amerika'dan, Hawaii aktarmalı bir uçuş yapılabilir. Avrupa ülkelerinden ise Asya ülkeleri üzerinden aktarma yapılarak yarım gün süren bir yolculuk sonucunda buraya ulaşabilirsiniz. Buna değeceğini düşünüyoruz.


Anahtar Bilgiler
  • Guam, kendi ismi ile aynı bir bölgede yer alır.
  • Rakımı 42 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı GUM(Guam Uluslararası Havaalanı).
  • Konuşulan dil Chamarro İngilizcesi olduğu için, kullanılan İngilizce dili seviyesi oldukça yüksek.
  • Para birimi, Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...