Green Island, Tayvan

Asya

Green Island

Hapishane Adasının Cennete Dönüşümü

Green Island, bu damgayı tabii ki sebepsiz almadı. Tayvan’ın doğu kıyısında yer alan bu küçük ve volkanik adanın tabiatı, yemyeşil bitki örtüsünden başka bir şey değil. Green Island'ın resmi olarak bir parçası olan Taitung, şehrin 33 km doğusunda yer alıyor.

Öncelikle zamanınızın bir kısmını Tayvan'ın merkezinde geçirin. Zaten burada bir plan yapmaya başlar başlamaz yerliler size, Green Island'ı görmeniz gerektiğini söylemeye başlar. Sebebini apaçık görebiliyoruz. Dağlık iç kısmı, engebeli kıyı şeridi ile birlikte olağanüstü manzarası ve kasaba tarzı yerleşim yerleri tüm adaya yayılmış durumda.

Eğer tatil için Tayvan’da bulunuyorsanız ve şehrin hareketli atmosferinden sıkıldıysanız, Green Island hemen yanı başınızda sizi bekliyor olacak. Kuomintang'ın sürgününü takip eden Tayvan’ın sıkı yönetim döneminde, rejim karşıtı muhalifler, Çin topraklarından Green Island’da bulunan hapishaneye gönderilmiş. Günümüzde ise halka açık olan bu hapishaneyi dolaşanlar, buranın oldukça ilginç bir yer olduğunu söyler.

Elbette ki burayı gezmeye gelen turistlerin çoğu, hafızalardaki bu karanlık tarih için gelmiyor. Buna karşılık, sevecen halkı ve harika atmosferi ile birlikte yüzme, dalış ve yürüyüş yapmak için buraya geliyorlar. Green Island’ın köyleri küçüktür fakat lokanta ve kafeleriyle, Chaojih Kaplıcaları (dünyadaki birkaç tuzlu su kaplıcalarından biri) gibi görülecek yerleri içerir.


Anahtar Bilgiler
  • Tayvan’a bağlı bir ada bölgesi.
  • Rakımı 196 metre.
  • En iyi havaalanı Green Island Havalimanı (GNI).
  • Anadil Çince ve Tayvanca. İngilizce seviyesi düşük ile orta derecede değişiyor.
  • Para birimi Yeni Tayvan Doları (TWD).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...