Granada, İspanya

Avrupa

Granada

İspanya'daki En İlginç Şehir

İspanya'nın güneyine doğru ilerledikçe, şehirlerdeki atmosferin Avrupa'dakinden çok farklı olduğunu göreceksiniz. Granada, bunun en iyi örneği ve İspanya'nın en ziyaret etmeye değer şehirlerinden biri.

Granada, Endülüs Eyaleti'nde yer alıyor. Sevilla, Cordoba ve Malaga şehirleri bir eksende birleştirildiği zaman oluşan elmas şeklindeki haritanın sağ tarafında Granada konumlanmıştır.

İran Prensi Alhambra ile ünlü ilgi çekici Endülüs kalesi Alcazaba sarayı Nazaires ve diğer bölümü, bahçesi Generalife ile göze çarpar. İspanya'nın son Mağribi Nasrid Sultanları da buralarda bulunuyordu ve UNESCO, bölgeyi 16. yüzyıldaki Müslüman İspanya'nın "olağanüstü tanığı" olarak nitelendirmekte.

Alhambra uçsuz bucaksız olduğundan, gezmek için bir öğleden sonradan daha fazlasını hakediyor. Alhambra'ya yaklaştıkça tam bir görüntü elde edebilmek için uzaklaşma ihtiyacı hissedeceksiniz. En iyi görüntüyü Mirador de San Nicolas noktasından baktığınızda alacaksınız. Şehirde Alhambra gibi bir yer olmasından dolayı, kalabalığın eğilimi bu yönde olduğundan gözden kaçırdığınız manzaraları farketmeniz komik olacak.

Granada'da gidebileceğiniz diğer yerler arasında, Albayzin Kulesi, Mirador Sarayı ve eski bir Arap Mahallesi bulunur. Günümüzde popülerleşmeye başlayan bu mahalle, beyaz badanalı evlerin sıralandığı dar sokaklardan oluşan bir labirenti andırır. Veya çingene bölgesi olan Sacromonte'yi gezin, Katedral veya hediyelik eşya dükkanlarıyla ünlü Alcaiceria'yı veya.. Granada, turistler için en güzide şehirlerden biri. Turistler için oldukça güzel bir avanta. Barda içilen her içkinin yanında gelen bedava tapas (İspanyol mezelerinin genel adı).

Granada'ya yaptığınız ziyaretten sonra, İspanya'daki en ilgi çekici şehre geldiğinizi düşüneceksiniz.

Not: İspanya'da bir seyahat için uluslararası bağlamda Granada iyi bir başlangıç noktası değildir. Bu yüzden ilk olarak Sevilla'yı deneyebilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Granada, İspanya'da Andalusia Eyaleti'ne bağlı bir şehir.
  • Nüfusu 237.929.
  • Rakımı 699m.
  • Ulaşımı sağlayan en iyi havaalanı GRX (Granada, Granada)'dır.
  • Konuşulan anadil İspanyolca ve yerel halkın İngilizce seviyesi ortalama düzeyde.
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...