Göreme, Türkiye

Avrupa

Göreme

Bir gün ya da bir ömür geçirin işgal altındayken, saklanma amacıyla yer altında gizli bir şehri olan çok az yer var. Şehir işgal altında olunca, akıllı halk ortalık güvenli olana kadar bu yeraltı şehirlerine saklanmış. Çiftlik hayvanları ve malzemeleriyle beraber, şehrin altından geçen taze bir su deresine bile ulaşmışlar. Göreme'ye hoş geldiniz.

Size söyleyebileceğimiz en kısa şey, hemen oraya gidin! Bu tatilinizi önceliğiniz yapmaktan pişman olmayacaksınız. Burası, ziyaret ettiğiniz için övüneceğiniz yerlerden biri olacak, seyahat ediyoruz değil mi ? Bu yüzden hadi bir göz atalım. Türkiye'nin Kapadokya Bölgesi'nde, şehri volkanik kayalar oluşturuyor, aynı zamanda oteller de kaya duvarlardan oluşuyor. Ayrıca kiliselerin yanında bir açık hava müzesi var (bu müze de volkanik kayalardan yapılmış), tahmin ettiğiniz gibi içinde birçok enfes duvar resmi bulunan kiliseler de aynı zamanda bu etkileyici volkanik oluşumlarla kaplı.

1984'den beri UNESCO Dünya Miras Bölgesi olan Göreme, ilginç, şaşırtıcı ve harika yerlerle dolu. Hala ikna olamadıysanız, Türk Mutfağı'nın enfes lezzetlerini tadabilirsiniz.

Burası, turistlerin gözdesi olan bir bölge. Bu yeşilliksiz haliyle de hayatta kalıyor, dolayısıyla haki renk giyinmiş ve boynunda kamerası olan diğer turistlere rastlarsanız şaşırmayın. Fakat bu kalabalığı yaşamamak için, bölgenin daha az kalabalık ve havanın hala güzel olduğu ilkbaharda gelebilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Göreme, Türkiye'nin Nevşehir şehrinde yer alıyor.
  • Nüfusu 6350.
  • Rakımı 1114 metre.
  • Uçuş için en iyi havalimanı NAV (Nevşehir, Nevşehir).
  • Para birimi Türk Lirası.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış

İlgili İçerikler

Ucuz bilet bulunuyor...