Gökyüzüyle İç İçe Olabileceğiniz Tek Otel; Kakslauttanen

Gözlerinizi açtığınızda tertemiz bir gökyüzünü karşınızda görmek ister misiniz? Ya da gözlerinizi kapatırken son gördüğünüz şeyin gökyüzünde parlayan yıldızların olmasını? Bir de sevgilinizin yanınızda olduğunu düşünün... Bunlara Hotel Kakslauttanen'da sahip olabilirsiniz!
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Finlandiya topraklarında bulunan Kakslauttanen Igloo East Village, Fin Laponyası'ndaki Saariselkä Otlağı bölgesinde yer alıyor. Otel yapı olarak kutuplardan tanıyacağımız Eskimo'ların yapıları olan buz kütlelerinden yapılmış adına 'İglo' denilen kulübeleri örnek almış. Ayrıca; özel sauna, mini mutfak ve bahçe alanı içeren geleneksel ahşap kamaralar sunuyor. Bununla birlikte İglo'da kalmak istemeyenler ahşap kulübelerde soğuk iklimin tadını çıkarabiliyor.

Finlandiya Laponya’sı: Ren Geyikleri ve Haskilerle Soğuk Bir Düşün Ortasında

Ahşap evlere şöyle bir bakmak isterseniz ...

Ahşap evlere şöyle bir bakmak isterseniz ...

Bu da içinden bir kesit, yatacağınız oda...

Bu da içinden bir kesit, yatacağınız oda...
Dışarıdaki karkıyamete göre oldukça sıcak ve samimi görüntüsü var.

Asıl mesele iglolar ve muhteşem gökyüzü manzarası...

Asıl mesele iglolar ve muhteşem gökyüzü manzarası...

Evet manzara... Bildiğiniz üzere kutupların ve İskandinav ülkelerinin kendine has manzaraları var. Gündüz oluşan kasvetli hava geceleri ışıklarla dolu bir sahneye dönüşüveriyor. O sahnelerin başrolünde karanlıkta ortaya çıkan Aurora Borealis, yani Kutup Işıkları bulunuyor. Genelde kutup bölgelerinde görülen ve halkın kendi arasında 'Ruhların Dansı' olarak adnlandırdığı yeşil renkli ışık hüzmesinin manzarasını yattığınız yerden görebiliyorsunuz. Yarım küre şeklinde zemine kurulu olan igloların dış yapısı tamamen camdan yapılma. Bu kadar çok kar yağıyor görüşümüz kapanır diye telaş yapmanıza da gerek yok. Kendinden ısıtmalı olan camlar yağan karı eritiyor ve 24 saat size gökyüzünün muazzam doğallığını izleme fırsatı sunuyor.

Biraz odanın özelliklerine gelelim; Her ne kadar ilkel bir ortam gözükse de igloların içerisi son model teknolojilerle donatılmış. Dışarısı -30,40' derecelerle kar kıyamet içinde olurken odanızın içi sımsıcak kalıyor. Oda sıcaklığını keyfinize göre ayarlamanız mümkün. Oda içinde televizyon ve diğer tüm elektronik eşyaları kumandalarla kontrol edebiliyorsunuz.

Ancak küçük bir pürüz var; o da fiyatı. Böyle mükemmel bir manzaraya ulaşmanın bedeli oldukça fazla. Bir sene önceden rezervasyon yapsanız bile kişi başı 2000 Euro'yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Karanlığı aydınlatan pahalı ışıklar

Karanlığı aydınlatan pahalı ışıklar
Uzaktan bakıldığında fanus görüntüsü veren iglolar, karanlık çöktüğünde ormanı aydınlatan büyük lambalar gibi görünüyor.

Bu olgun çiftimiz Ruhların Dansı'na şahit oluyorlar

Bu olgun çiftimiz Ruhların Dansı'na şahit oluyorlar

Derhal sevgilinizi kapıp gidin

Derhal sevgilinizi kapıp gidin

Romantik bir insansanız Finlandiya'nın bu güzide oteli siz ve sevgiliniz için harika bir fırsat olabilir.

Ayrıca diğer garip ve büyüleyici otellere buradan göz atabilirsiniz.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!