Gizli Cennet Yolculuğu: Atatürk Arboretumu

Belgrad Ormanı'nın güneyinde yer alan Atatürk Arboretumu, 2 bine yakın bitki türünü bünyesinde barındıran bir açık hava müzesi!
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Çarpık kentleşme, beton yığınları, yükselen plazalar içerisinde yeşile hasret kalmış İstanbullular'ın nefes alacağı tek yer belki de burası: Atatürk Arboretumu!

Oldukça geniş bir araziye kurulmuş olan bu yer, doğa ve bitkiseverlerin müdavimi oldu. Doğaseverler için ayrıca çok iyi bir kaynak durumunda. Daha önce görmediğiniz, adını bile duymadığınız bitki türlerine burada rastlamak mümkün! Kalabalıktan sıyrılıp keyifli bir doğa gezisi yapmak ve yeni şeyler keşfetmek size çok iyi gelecek :)

Özellikle fotoğrafçıların uğrak yeri olan Atatürk Arboretumu, özel günlerini kaydetmek isteyenler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Şunu belirtmekte fayda var; özel günleriniz için fotoğraf çektirmek isterseniz (düğün, nişan vb.) arboretum tarafından ekstra ücret istenmekte, bilginiz olsun.

İstanbul'un göbeğinde nasıl olur da böyle bir yer hala inşaat araçlarıyla kuşatılmaz? Sorusunu ben de kendime soruyorum :) Aman diyorum, aman kalsın da iki nefes alalım, yeşile doymuş bir şekilde plazalardan, beton yığınlarından az da olsa uzak kalalım..

Gürültüden uzak, uzun yürüyüşler yapıp ruhunuzu dinlendireceğiniz arboretumda bol bol enerji depolayacaksınız. Bu kadar güzelliğin elbette küçük bir karşılığı var (olmasa şaşırırdık :))

Hafta içi öğrenci: 2 TL, sivil vatandaş: 5 TL/ hafta sonu öğrenci: 5 TL, sivil vatandaş ise: 10 TL.

Unutmadan söyleyelim; Atatürk Arboretumu pazartesi günleri ise kapalı.

Arboratumun içine motosiklet, bisiklet ve evcil havyalarla girmek yasak olduğu gibi su dışında herhangi bir yiyecek sokmakta yasak. Arboratuma gelmeden karnınızı doyurmakta fayda var.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Atatürk Arboretumun da güzel bir gün geçirmek için yapmanız gereken tek şey; Hacıosman Metro durağında arboretum otobüsüne binmek ya da özel aracınızla gitmek. Şimdiden keyifli gezmeler!

Gökhan Karakurt'a ait daha fazla fotoğraf için buradan.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!