Giethoorn, Hollanda

Avrupa

Giethoorn

Hollanda'nın Venedik'i

Hollanda'ya güvenli bir şekilde yolculuk yapabileceğinizi, Güzey ve Kuzey Hollanda'nın batı eyaletleri (Amsterdam, Rotterdam ve Lahey'in bulunduğu yerler) hariç her yeri geçebileceğinizi mi düşündünüz? Peki, şunu bilin ki yanıldınız. Çünkü, IJsselmeer'in doğusunda, (Bu uyarıyı yapmak zorundayız) genelde Hollanda'nın Venedik'i olarak tabir edilen, Giethoorn bulunmaktadır.

Şüphesiz Venedik'in daha kırsal bir türü olmasına rağmen, bu şehrin kusursuz güzelliği inkar edilemez. Overissel (IJssel'in üzerinde bulunur) eyaletinde bulunan Giethoorn, çoğunlukla kanallardan ve yaklaşık 200 ağaç köprü tarafından hatları çizilen su yollarından oluştuğu için, kırsal bir şehirdir. Kanallar boyunca, Flemenk modasına mükemmel bir şekilde uyumlu olan ve düzenli bahçeleri olan geleneksel Flemenk çiftlik evleri bulunmaktadır.

Şehrin 2,620 sakini, şehrin içinde, buraya birçok turist çeken, sırıkla itilen tekneleri kullanarak ulaşım sağlanmaktadır. Özellikle Çinliler bunu keşfetmiş gibi görünmekte. Buraya oldukça soğuk olan kışın gelirseniz, ülkenin yarısını buz pateniyle ayaklarını sürterken bulabilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Giethoorn, Hollanda'nın Overijssel Bölgesi'nde bir şehirdir.
  • Giethoorn'un nüfusu 2620'dir.
  • 0 metre yükseklikte bulunmaktadır.
  • Oraya uçmak için en iyi havalimanı AMS'dir. (Schiphol, Amsterdam)
  • Burada konuşulan ana dil Flemenkçe'dir, ve ortalama İngilizce seviyesi yüksek düzeydedir.
  • Hollanda'da kullanılan para birimi Euro'dur. (EUR)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...