Georgetown, Guyana

Güney Amerika

Georgetown

Rengarenk

Güney Amerika'nın bu kısmında çoğu şehir, ziyaret edilecek kadar ilgi çekici değil. Guyana'nın hemen yanında, Paramaribo'suyla Surinam ve daha da doğusunda başkenti Cayenne olan, Fransız Guyana'sı bulunur. Paramaribo, bazı sömürge kalıntılarına sahipken Cayenne, pek ilgi çekmeyen bir yer.

Guyana'nın en büyük şehri ve başkenti Georgetown'u aynı kategoride düşünmek gibi bir hata yapmayın. Kesinlikle aynı kategoride değil. Şehrin etrafında dolanırken eklektik Karayip ve Avrupa Kültürü (Viktorya ve Hollanda Mimarisi) karışımına rastlayacaksınız.

Stabroek Market gibi renkli çarşıları, pazarları ve meşhur saat kulesini keşfedebilir veya ahşap yapısıyla dünyadaki en büyük ahşap yapı unvanına sahip St George Kilisesi'ne gidebilirsiniz. Botanik Bahçesi veya 19. yüzyıla ait Parlemento Binası da birer seçenek. Ayrıca akşamları, iyi restaurantlar ve barların eksikliğini hissetmeyeceksiniz. (Tabii ki de hepsi Guyana Rom'u sunmakta).

Başkentle işiniz bittikten sonra, bu ilginç Güney Amerika ülkesinin geri kalanını yürüyerek keşfedebilirsiniz. Kaieteur ve Orinduik Şelaleri, Rupununi Savan Ormanları veya Iwokrama Yağmur Ormanları, görülecek yerden bir kaçı.


Anahtar Bilgiler
  • Georgetown, Guyana'da bir şehir ve Demerara-Mahaica Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 235.017.
  • Rakımı 4 metre.
  • Ulaşım için en iyi havalimanı GEO (Uluslararası Cheddi Jagan  Georgetown).
  • Para birimi Guyana Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...