Galle, Sri Lanka

Asya

Galle

Sri Lanka'da Takviye Edilmiş Flemenk Şehri

Galle, Sri Lanka'nın güneyinde bulunan ve turistik açıdan en önemli şehir. Clombo'dan araba ile sadece 2 saat süren bir mesafede bulunan Galle, eğer gezmek için çok fazla zamanınız yoksa ulaşması da son derece zahmetsiz bir gezi yeri.

Galle'nin turist çeken en önemli yerleri, UNESCO Dünya Mirası'na dahil olan surları ve tarihi şehir alanlarıdır. Bu bölgede hemen hemen büyük bir alanda bulunan, sömürge döneminden kalma binalar, yüzyıllar önce Hollandalılar tarafından inşa edilmiş yapılardan oluşuyor. Alanda bulunan bu yapılar, günümüze kadar göreceli olarak iyi korunmuş, Hollanda'yı anımsatan kalıntılar ile dolu.

Bu şehirde dolaştığınız süreç içinde muhteşem bir okyanus manzarası eşliğinde, surların etrafını gezerek bölgeyi keşfedebilirsiniz. Bölgede dolaşırken Hollanda döneminden kalma kiliseyi ve bir de Hollanda Müzesi'ni bulacaksınız. Galle'de gezmeye devam ederken Kalutara Tapınağı gibi diğer bazı turistik yerleri de görebilirsiniz.

Burada özellikle değinmek istediğimiz bölge, Unawatuna'nın muazzam plajları. Bu son derece güzel plajda, çok farklı bir tatil ve gezi deneyimi sizi bekliyor.


Anahtar Bilgiler
  • Sri Lanka sınırlarında bulunan bir şehir.
  • Nüfusu, 99,478.
  • Rakımı 8 metre.
  • En iyi havaalanı  Bandaranayake, Colombo (CMB).
  • Para birimi ise Sri Lankalı Rupisi (LKR).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...